Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Обмеження розміру зарплат чиновників: законопроекти

13.04.2021 29 0 0

Пропонується, аби максимальний розмір місячної заробітної плати не міг перевищувати п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав на своєму засіданні включення до порядку денного Верховної Ради законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення розміру заробітної плати посадовим особам органів державної влади, місцевого самоврядування та державних підприємств (№ 3034).

Законопроектом пропонується обмежити розмір заробітної плати керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, що фінансуються чи дотуються з бюджету. Максимальний розмір місячної заробітної плати не може перевищувати п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат, крім тих місяців, у яких виплачується допомога для оздоровлення та надається оплачувана відпустка. При цьому, така допомога не може перевищувати розмір заробітної плати.

Альтернативний законопроект про внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо встановлення обмежень розміру заробітної плати керівництва органів державної влади та державних підприємств (№ 3034-1) рекомендували відхилити

Також депутати рекомендували включити до порядку денного і створити робочу групу на основі підкомітету для напрацювання висновку стосовно законопроектів про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності (№ 5054) та альтернативного про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо регулювання деяких питань трудових відносин (№ 5054-1).

Проектом акта пропонується: визначити на законодавчому рівні поняття трудових відносин та ознаки наявності трудових відносин, встановити принцип презумпції наявності трудових відносин; визначити у КЗпП правонаступництво у трудових відносинах, процедуру інформування працівників та їх представників про дату та причини такого правонаступництва; ввести у КЗпП термін «роботодавець», під яким розуміється власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа, які в межах трудових відносин використовують найману працю.

Комітет також рекомендував схвалити за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості (№ 5161). За основу. Пропонується доповнити Кодекс законів про працю статтею 21-1, щоб запровадити нову особливу форму трудового договору, а саме: трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Відповідно до умов такого договору його сторони, за домовленістю, можуть визначати необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. При цьому оплата праці буде відбуватися виключно за фактично виконану роботу.

Водночас працівник, який працює за трудовим договором із нефіксованим робочим часом, зможе більш вільно планувати свою роботу, не прив'язуючись до одного роботодавця та робочого графіку підприємства, планувати свою діяльність залежно від поставлених йому завдань.

Автори законопроекту обіцяють, що працівник отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати.

Крім того, законопроектом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.

www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу