Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Огляд новин законодавства

31.01.2022 26 0 0

Щорічний звіт керівника закладу вищої освіти

25 січня 2022 року Верховною Радою прийнято у другому читанні зміни до Закону від 01.07.2014 № 1556-VII «Про вищу освіту» щодо оприлюднення щорічного Звіту керівника закладу вищої освіти (далі – Звіт) та цільових показників діяльності закладу, а саме:

  1. Звіт повинен містити інформацію про рівень досягнення цільових показників діяльності ЗВО, визначених контрактом (станом на 31 грудня року, за який складається Звіт);
  2. Звіт підлягатиме внесенню до Єдиної державної електронної бази з питань освіти та буде оприлюднюватися в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності Єдиної державної електронної бази з питань освіти, а також на офіційному сайті закладу.

Закон набирає чинності за три місяці з дня оприлюднення.

Розроблено нову редакцію наказу про військовий облік жінок

Міноборони розробило нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок і надіслало його на погодження до МВС, СБУ та СЗР. У новій редакції переважно йдеться про спеціальності та професії у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту. Остаточний список спеціальностей та професій, споріднених із відповідними військово-обліковими спеціальностями, буде затверджено після отримання погоджень з інших відомств.

Також у проєкті наказу закладено механізм перегляду цього списку. Щодо штрафів, то вони не можуть застосовуватися до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік.

Запропоновано збільшити мінімальний розмір аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів

Законопроєкт, зареєстрований у Верховній Раді за № 3881, передбачає, що мінімальний рекомендований сукупний розмір аліментів, який підлягає стягненню з інших членів сім’ї та родичів на одну дитину, становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. 

Посилено відповідальність за невиконання вимог Держаудитслужби та порушення фінансового і закупівельного законодавства 

18 січня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 6522, яким пропонується значне збільшення штрафів за статтями КУпАП, за якими штрафують держаудитори, а саме:

  • за порушення під час проведення інвентаризації та порушення під час складання річного фінансового плану держпідприємств відповідно до ст. 1642 КУпАП штраф становитиме від 425 до 850 грн (на сьогодні – від 135 до 255 грн);
  • за приховування непродуктивних витрат та збитків, порушення у веденні бухгалтерського обліку та фінзвітності, невжиття заходів із стягнення з винних осіб збитків від нестач, розтрат, крадіжок – штраф становитиме від 1 700 грн до 2 550 грн (на сьогодні – від 136 до 255 грн);
  • за невиконання вимог посадових осіб Держаудитслужби КУпАП пропонується доповнити новою ст. 18858 та штрафувати у розмірі від 17 000 до 34 000 грн (на сьогодні – від 136 до 255 грн). За повторне порушення штраф становитиме від 34 000 грн до 85 000 грн із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
  • до порушень законодавства про закупівлі, а саме: ч. 1 ст. 16414 КУпАП (за якою штрафують держаудитори) планується додати відповідільність за невиконання замовником вимоги фізичної або юридичної особи щодо усунення порушення під час проведення тендеру, ненадання замовником, роз’яснення щодо тендерної документації, ненадання замовником інформації щодо причини відхилення пропозиції учасника. Розмір штрафу не збільшується!
  • пропонується надати Держаудитслужбі повноваження виписувати штрафи від 425 до 850 грн за неоприлюднення, несвоєчасне оприлюднення, оприлюднення недостовірної або неповної інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено Законом від 11.02.2015 № 183-VIII «Про відкритість використання публічних коштів».

Коментарі до матеріалу