Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Міжнародне співробітництво громад: законопроект ухвалений в цілому 

25.04.2024 23 0 0

24 квітня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому євроінтеграційний законопроект №9450 про міжнародне співробітництво місцевого самоврядування, який дозволить громадам і регіонам в спрощеному та більш широкому форматі працювати з фондами ЄС, залучати їхні кошти. 
 
Про це повідомив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.  
 
Як відомо, до другого читання у законопроекті відбулися такі зміни: 

  • Змінилася назва законопроекту і зона впливу. Тепер це більш широкий проект «Про міжнародне територіальне співробітництво». Всі його форми. 
  • Таке співробітництво само собою поділяється на: міжтериторіальне (між регіонами і громадами України та їх закордонними партнерами), транскордонне (є державний кордон між країнами), транснаціональне (макрорегіони, або інші «глобальні» співробітництва, де державний кордон - не обов'язковий). 
  • Встановлено заборону на міжтериторіальне співробітництво з державою-агресором. 
  • До суб’єктів співробітництва додано районні ради (можуть ініціювати співробітництво, заводити проєкти в субрегіони тощо), а також введено опцію здійснювати співробітництво начальникам військової адміністрації населеного пункту, якщо такій військовій адміністрації передані самоврядні повноваження Парламентом. 
  • Детально розписаний алгоритм погодження проєкту договору про співробітництво Міністерством інфраструктури, в т.ч. чіткі дедлайни, обмеження щодо свавільного не погодження проєктів, а також обов’язок пояснити громаді / регіону причину відмови від Міністерства. 
  • Посилено роль Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку (додані нові повноваження, у тому числі, розглядати питання щодо державної підтримки територіального співробітництва, а також відповідності програм і проектів розвитку територіального співробітництва Державній програмі розвитку територіального співробітництва та цілям Державної стратегії регіонального розвитку). До складу Комісії входять: Комітети ВРУ, до предмету відання яких належать питання регіональної політики, транскордонного співробітництва та міжтериторіального співробітництва. 
  • Запроваджується Державна програма розвитку міжнародного територіального співробітництва (стратегічний документ визначає комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів довгострокового характеру, спрямованих на розвиток територіального співробітництва).

https://decentralization.ua

Коментарі до матеріалу