Кабмін хоче скоротити розрив у зарплатах жінок і чоловіків
Міністерство економіки підготувало проект «Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації».
Як наголошується в пояснювальній записці до проекту, рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України, незважаючи на певні позитивні зміни в останні роки, залишається досить високим. Як наслідок, розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні, хоч і демонструє протягом 2020 року - першої половини 2021 року тенденцію до скорочення, однак залишається істотно вище відповідного показника в більшості розвинених країн світу, в тому числі країн Європейського союзу.
Документом пропонується приведення законодавства України у сфері оплати праці в повну відповідність з міжнародними нормами і стандартами в цій сфері. Планується розробити проект закону України «про рівну винагороду за працю рівної цінності».
Заплановано впровадження Методики гендерно-нейтральної оцінки робіт на основі відповідної методології МОП, з можливістю деталізації результатів для окремих підрозділів підприємств (установ, організацій).
Також планується ввести розумні співвідношення між винагородою працівників і керівників державних підприємств, установ, організацій.
Крім того, пропонується підвищити розмір мінімальної заробітної плати до рівня 55% від середньої в економіці.
У плані є пункт щодо впровадження квотного принципу для подання жінок в керівних органах підприємств (установ, організацій) і в публічній політиці.
Також пропонується заохочувати чоловіків брати відпустку по догляду за дитиною, а також збільшувати частку неоплачуваної домашньої роботи і роботи по догляду.
spo.fpsu.org.ua
Коментарі до матеріалу