Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Вирівнювання податкоспроможності громад на 2025 рік здійснюватиметься на основі прогнозних надходжень 2024 року

18.04.2024 8 0 0

Горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів на 2025 рік здійснюватиметься на основі прогнозних даних 2024 року. В основу для розрахунку буде взято очікуване надходження у 2024 році податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб.

Про це наголосив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін під час онлайн-виступу на Діалоговому заході з питань місцевих фінансів.

Учасниками заходу були представники Державної казначейської служби України, Державної аудиторської служби України, народні депутати – члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, профільні заступники міських, селищних та сільських голів, керівники місцевих фінансових органів, представники військових адміністрацій.

За словами Першого заступника Міністра фінансів, формулу вирівнювання бюджетів потрібно оновити під нові реалії. І в основі цієї моделі має бути людина, а не громади:

«Одним з параметрів горизонтального вирівнювання є кількість населення. І на сьогодні у нас немає цих точних даних. Показники населення Держстату застарілі і не оновлюються з початком війни. Частина територіальних громад не заповнює реєстри, які б показали повну статистику по чисельності, інша частина навпаки збільшує цю чисельність. Розбіжності становлять більше 5 млн осіб, а по деяких громадах відхилення більше 60 відсотків. Тому з цими базами важко працювати для обрахунку моделі».

Крім того, Денис Улютін зауважив, що Мінфін наразі працює над складанням Бюджетної декларації на 2025–2027 роки, яка має визначити пріоритети під час розподілу бюджетних ресурсів з урахуванням воєнного стану та відновлення країни: «Вона міститиме положення щодо взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами, зокрема положення та показники, необхідні для складання прогнозів місцевих бюджетів на 2025–2027 роки».

Також Міністерство фінансів планує відновити середньострокове бюджетне планування на місцевому рівні.

«Наразі цей законопроект ухвалено Урядом та знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Ним передбачено відновлення дії норми щодо складання прогнозів місцевих бюджетів, врегулювання здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій, а також уточнення щодо використання залишків коштів місцевих бюджетів попередніх років. Це є необхідним, щоб більш ефективно використовувати залишки, які є на рахунках місцевих бюджетів. І я сподіваюсь, що всі представники асоціацій та територіальних громад його підтримають», – підсумував під час виступу Денис Улютін.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу