Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Війна надала нових сенсів місцевому самоврядуванню та його ролі у житті громад та країни

27.07.2022 21 0 0

На цьому Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко наголосив під час засідання круглого столу: «Реформування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування», організованого Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Якраз перед війною ми говорили про те, що у зв’язку із реформою децентралізації формується переосмислення та нове бачення служби в органах місцевого самоврядування. Наші громади внаслідок децентралізації отримали безпрецедентні інструменти для свого розвитку й надання відповідних послуг населенню. На жаль, війна пригальмувала ці процеси, але не зупинила їх», — акцентував Перший віцеспікер та додав, що, відповідно, нова служба в органах місцевого самоврядування має працювати за новими оновленими принципами, до напрацювання яких має долучитися й Уряд, і Парламент. 

Він нагадав, що Україна має чинне законодавство у сфері служби в органах місцевого самоврядування, але воно вже не відповідає тим вимогам, які висуває сьогодення для цієї служби як частини публічної служби, котра сьогодні активно розвивається.

«Служба в органах місцевого самоврядування — це частина публічної служби. Окрема, своєрідна, але частина публічної служби, тому маємо працювати над об’єднанням цих ідей та принципів. Наша ідея — кодифікувати інформацію про публічну службу», — наголосив Перший віцеспікер Парламенту.

Олександр Корнієнко акцентував, що служба в органах місцевого самоврядування має свої окремі принципи, правила, може мати свою систему оплати праці, винагород, свою систему формування. Але вона «має відповідати базовим принципам, записаним у Конституції, згідно з якими, доступ до будь-якої публічної служби має бути рівним для всіх громадян України» та бути «прозорою інклюзивною системою, яка максимально відкрита для громадян».

За його словами, сьогодні як для країни, так і для місцевого самоврядування настали непрості часи, коли служба також несе людські втрати. І держава має відзначити подвиг тих, хто стояв та стоїть на захисті цінностей України та виконання свого професійного обов’язку. 

«Місцеве самоврядування потерпає чи не найбільше з усіх видів публічної служби: втратили багато колег, хтось, на жаль, у полоні, хтось загинув на робочих місцях. Це справжні герої. Ми працюємо над тим, щоби Верховна Рада України почала відзначати таких колег на рівні з військовими, журналістами, працівниками критичної інфраструктури, державними службовцями — усі достойні визнання з боку держави», — запевнив присутніх Перший заступник Голови Верховної Ради України, додавши, що  чинна система служби достойно витримала своєрідний  «краш-тест» війною.

«Ми побачили, що система державної служби, служби в органах місцевого самоврядування — стійка, дієва та може працювати в абсолютно різних обставинах та умовах. І те, що службовці продовжують виконувати свої функції, надавати населенню послуги й на тимчасово окупованих територіях, не вступаючи в колаборацію, не будучи у співробітництві з окупаційною російською владою, — це дуже серйозний сигнал міцності з точки зору державності», — акцентував Олександр Корнієнко.

Саме тому, за його словами, сьогодні важливо розвивати найкращі принципи та засади служби місцевого самоврядування та рухатися далі наперекір ворогу, який намагається стримати наш поступ у покращенні життя країни. 

«Маємо зважати на особливості здійснення законотворчого процесу та особливості імплементації законодавства під час війни. Ворог якраз і хоче, щоб ми не обговорювали засадничі речі: як нам будувати, реформувати країну. Він хоче, щоби ми сиділи, боялися ракетних ударів і думали, що у нас в країні відбувся «фейл-стейт». Такого не буде. Будемо працювати, обговорювати, шукати компроміси, виносити в зал, голосувати, думати над імплементацією», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України  Олександр Корнієнко.

https://www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу