У спеку роботодавцям слід вжити заходи щодо коригування режимів роботи
В умовах війни , постійних обстрілів та небезпеки для життя, руйнування об'єктів критичної інфраструктури, відключення електроенергії, перебоїв із водопостачанням може, найперший погляд, здаватися, що і не до охорони праці.
Насправді ж питання про обов'язок роботодавця правильно організувати працю працівників, створювати умови для зростання продуктивності праці, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно додержувати законодавства про працю і правил охорони праці, уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці та побуту стає в умовах воєнного стану ще більш актуальним.
Це стосується і організації роботи у спеку.
При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря плюс 35 за Цельсієм і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15 - 20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10 хвилин в охолоджувальних приміщеннях.
При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4 - 5 годин і 1,5 - 2 години для осіб без спеціального одягу.
Робота при температурі зовнішнього повітря більше +37ºС за показниками мікроклімату є небезпечною (екстремальною).
За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі.
В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодших 25 і не старших 40 років.
В охолоджувальних приміщеннях, щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні +24 -25ºС .
Для захисту від надмірного теплового випромінювання працівникам необхідно використовувати спеціальний одяг, або одяг з натуральних тканин.
З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму.
Фахівці рекомендують вживання мінеральної лужної води, молочно - кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.
Вживати воду слід часто і в невеликих кількостях. При температурі повітря понад +30ºС і виконанні фізичних робіт, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину.
Роботодавцям слід розглянути питання щодо зміни організації виконання робіт і розпорядку робочого дня .
В більшості випадків запровадження змін в організації праці, що не потребують додаткових фінансових витрат, здатні значно поліпшити умови праці працівників та сприяти збереженню продуктивності праці, у чому в першу чергу зацікавлений роботодавец.
Що можна зробити:
- внести зміни до графіків змінності - перенести години роботи на ранковий або вечірній час;
- запровадити, де це можливо, гнучкі режими роботи
- (ст 60КЗпП);
- використовувати такі форми організації праці, як дистанційна та надомна робота
- (ст. ст. 60-1; 60-2 КЗпП);
- завчасно планувати виконання робіт (забезпечення матеріалами, інструментом, технологічна оснастка, транспортне забезпечення та інші питання) аби запобігти непродуктивному використанню робочого часу;
- визначити та облаштувати місця для відпочинку, завчасно подбати про створення запасів питної води;
- встановити регламентовані
- перерви в роботі, щоб запобігти перевтомі працівників та довготривалому у подальшому зниженню продуктивності їх праці.
https://t.me/smudsp
Коментарі до матеріалу