Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

У закладах «первинки» триває процедура проектування для облаштування сонячних електростанцій

21.08.2024 4 0 0

У130 закладах первинної медичної допомоги в різних регіонах України триває проектування об’єктів для подальшого встановлення фотовольтаїчних електростанцій. Йдеться про енергетичне обладнання, яке встановлять у межах спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).

Зазначимо, що таке обладнання складається з комплектів сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей, які здатні забезпечити стабільну та повноцінну роботу медзакладів навіть за критичних умов.  

Наразі щодо більшості об’єктів триває проектування, зокрема, розробляється проектно-кошторисна документація, а також збір даних, результатів обстеження та технічних вимог для встановлення обладнання. Завдяки обстеженню обʼєктів вдасться з’ясувати опорну спроможність дахів медзакладів та можливість монтажу станцій. 

Нагадаємо, що сонячне обладнання встановлять на Волині, Рівненщині, Житомирщині, Вінниччині, Закарпатті, Івано-Франківщині, Тернопільщині, Буковині, Київщині, Чернігівщині, Черкащині, Сумщині, Кіровоградщині, Полтавщині, Харківщині, Дніпропетровщині, Запоріжжі, Миколаївщині та Одещині.

Через постійні атаки та обстріли ворогом української медичної інфраструктури в Україні активно триває робота з підсилення автономності закладів. Зокрема, відбувається облаштування лікарень сонячними панелями. 

Завдяки цьому медзаклади продовжують працювати автономно та надають необхідні медичні послуги безперебійно, навіть під час аварійних відключень світла та блекаутів. Крім того, встановлення таких станцій дозволить закладам значно економити видатки на електроенергію та спрямувати заощаджені кошти на інші потреби медзакладів. 

Завдяки змінам в Законі України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи медзаклади можуть реалізовувати механізм активного споживача електроенергії. 

Зараз у години, коли електроенергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься, її надлишок може продаватися у мережу. За алгоритмом, живлення відбуватиметься завдяки електричній енергії, яку генеруватимуть фотовольтаїчні панелі. Надлишок виробленої енергії накопичуватиметься в акумуляторних батареях та використовуватиметься у час, коли генерації від фотовольтаїчних панелей буде недостатньо.

Крім того, є варіант заряджання акумуляторних батарей від зовнішньої мережі або бензинового чи дизельного генератора у зимовий час та у випадку відсутності зовнішньої мережі. 

Зазначимо, що етап проектування триватиме до середини вересня. Далі розпочнеться монтаж обладнання у закладах. Загалом сонячні електростанції встановлять протягом п’яти місяців. 

МОЗ України разом із партнерами й надалі облаштовуватимуть медзаклади енергетичним обладнанням для повноцінної та безперебійної їх роботи. 

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу