В Україні зріс добовий обсяг декретних виплат: скільки становить сума допомоги
Дата фінансування декретної допомоги безпосередньо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівникові.
В Україні добовий обсяг декретних виплат за рік виріс на 20,9%.
Так, в червні 2021 року сума середньоденної виплати допомоги по вагітності та пологах склала 421,38 грн, що на 20,9%, або на 140,78 грн, більше, ніж в червні 2020 року.
У Фонді зазначають, що дата фінансування декретної допомоги безпосередньо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівникові.
При цьому розмір виплат по вагітності та пологах не залежить від тривалості страхового стажу жінки і фінансуються в розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи.
Винятком є застраховані особи, які в останній рік не перебували в трудових відносинах і працевлаштувалися менш ніж за півроку до виходу в декретну відпустку. Для них розмір допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше розміру допомоги, обчислений з двократного розміру мінімальної заробітної плати.
ФССУ фінансує цю соціальну допомогу для всіх працюючих жінок за кожен день перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. У загальних випадках її тривалість становить 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).
Додатково до основного може видаватися листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий лікарняний лист видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді.
www.fssu.gov.ua
Коментарі до матеріалу