У Комітеті з питань аграрної та земельної політики закликають міжнародну спільноту до рішучих санкцій проти росії
У Комітеті з питань аграрної та земельної політики закликають міжнародну спільноту до рішучих санкцій шляхом запровадження повного ембарго на російські енергоносії.
Триває 43-тя доба цинічної війни в Україні. Внаслідок повномасштабного вторгнення росії наша держава продовжує зазнавати нищівних втрат.
Наші міжнародні партнери запровадили нові санкції проти агресора. Зокрема, США запроваджують повну заборону на нові інвестиції в росію, встановлюють обмеження щодо великих російських державних підприємств критичної сфери.
Європейський Союз запровадив п’ятий пакет санкцій проти росії, який, серед іншого, включає заборону імпорту російського вугілля; заборону експорту до росії високотехнологічних напівпровідників, транспортного обладнання; заборону російським суднам та операторам заходити до портів країн союзу; заборону на роботу автотранспортних компаній не лише російських, а й білоруських; заборону транзакцій з чотирма найбільшими російськими банками та низку персональних санкцій.
Нова Зеландія також передбачила низку санкцій проти росії: до всього імпорту з росії застосовуватиметься 35% мита та забороняється експорт до росії промислової продукції, такої як інформаційно-комунікаційне обладнання та двигуни. Великобританія також заборонила імпорт російських товарів із заліза та сталі, експорт обладнання для нафтовидобутку та нафтопереробки та нові зовнішні інвестиції в росію і оголосила про плани повністю відмовитися від російських нафти та вугілля до кінця 2022 року, а також «якнайшвидше» від російського газу.
Але військові дії на нашій землі тривають. Ворог продовжує блокувати українські морські порти та не дає проводити посівну. Близько 20 нафтобаз України зазнали бомбардувань у різних регіонах України. Російська армія цілеспрямовано намагається знищувати українську паливну інфраструктуру з перших днів війни, ці дії посилилися в останні тижні. Війна співпала з активною фазою посівної кампанії, коли потреба агросектора у пальному зросла в рази. Крім того, у звільнених областях ворог залишив заміновані сільськогосподарські угіддя.
Україна здатна прогодувати себе і бути стабільним постачальником продовольства на світові ринки. Проте наслідки зупинки експорту українського зерна вже почали відчувати не тільки бідні країни, а і Європа.
Продовольча криза внаслідок війни в Україні, за оцінками міжнародної організації допомоги Deutsche Welthungerhilfe, призведе до масового переміщення біженців з бідних країн. Передумовою цьому серед іншого є зростання цін на пшеницю, яка до цього часу переважно експортувалася Україною та росією.
До військового вторгнення росії, Україна забезпечувала постачання половини від загального обсягу немодифікованої кукурудзи до ЄС, яка використовується переважно для корму тварин. У той час як понад 90% імпорту із США та Бразилії припадає на ГМО-кукурудзу. Фермери країн ЄС змушені збільшувати закупівлю ГМО кормів для худоби у США та Південній Америці через припинення імпорту кукурудзи з України. Також уряд Іспанії вже дозволив імпорт кукурудзи зі слідами пестицидів із США, Аргентини та Бразилії, щоб компенсувати втрату постачання з України.
Сьогодні, 7 квітня 2022 року, Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію, в якій депутати закликали запровадити проти росії нові санкції, включаючи негайне повне ембарго на російський імпорт нафти, вугілля, ядерного палива та газу.
І саме таких рішучих кроків ми чекаємо від наших партнерів!
Зупинимо агресора разом!
https://www.rada.gov.ua
Коментарі до матеріалу