Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Рада національної безпеки і оборони ухвалила важливі рішення для посилення системи охорони здоров’я в умовах війни

10.12.2024

Президент України Указом №817/2024 ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 грудня 2024 року «Щодо протидії загрозам національній безпеці України у сфері охорони здоров’я в особливий період». Основна мета заходів — забезпечити якісну та своєчасну медичну і реабілітаційну допомогу як військовослужбовцям, так і цивільним громадянам України. 

Прийняті заходи передбачають, зокрема, заборону на призначення осіб із медичною освітою на немедичні посади військової служби, якщо вони самі не виявили такого бажання. Також буде переглянуто умови бронювання військовозобов’язаних медиків в закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, що мають статус неприбуткових і надають медичні послуги за програмою державних гарантій. Зокрема ідеться про зняття обмежень щодо кількості військовозобов’язаних працівників, що можуть бути заброньовані у  закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладах громадського здоров’я, установах, що здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрах крові, незалежно від військово-облікової спеціальності. 

Одним із ключових напрямів є цифровізація процесів у сфері охорони здоров’я. Усі відомчі медичні заклади мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), а військово-медичні заклади активізують впровадження медичної інформаційної системи, впроваджуватимуть обов’язковий електронний облік поранених і травмованих військовослужбовців, а також механізм електронних направлень до цивільних медичних закладів. Це дозволить значно спростити взаємодію між різними рівнями медичної допомоги та забезпечити прозорість процесів.

Особливу увагу буде приділено покращенню реабілітаційної допомоги для військових. Продовжиться впровадження сучасних стандартів лікування, які охоплюють фізичну терапію, ерготерапію, терапію мови і мовлення, протезування та використання технічних засобів реабілітації. Йдеться про меддопомогу у гострий, післягострий та довготривалий періоди як у стаціонарних, так і в амбулаторних умовах. Рішення спрямоване на забезпечення мультидисциплінарного підходу до реабілітації військовослужбовців.

Ухвалене рішення також передбачає покращення організації системи крові: вдосконалення процесів заготівлі, тестування, переробки, зберігання та розподілу компонентів донорської крові, що є критично важливим для збереження життя в умовах війни. 

Важливим кроком є і підтримка наукових досліджень у сфері охорони здоров’я. Фінансування буде зосереджене на проєктах, результати яких мають практичне значення і можуть бути швидко впроваджені для покращення системи охорони здоров’я.

Міністерству освіти і науки України доручено внести зміни до освітніх програм для медичних спеціальностей. Це передбачає збільшення кількості годин на вивчення військово-медичної підготовки та медицини надзвичайних ситуацій, що дозволить підвищити рівень готовності майбутніх медиків до викликів сучасності.

Окремий акцент зроблено на кіберзахисті даних у системі охорони здоров’я. Будуть впроваджені додаткові заходи кібергігієни, спрямовані на захист персональних даних пацієнтів та медичної інформації від несанкціонованого доступу.

Наразі зазначені питання мають бути опрацьовані Кабінетом Міністрів України, а відповідні зміни внесені в нормативну базу. 

https://moz.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
17.06.2025
Внесено зміни до граничних сум витрат на придбання автомобілів, меблів та іншого обладнання
Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 04.04.2001 р. № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп'ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державн...
30.06.2025
Право матері, яка має двох дітей віком до 15 років, на соціальну відпустку під час простою
У Кодексі законів про працю України, також у Законі України «Про відпустки» закріплено право одного з батьків на додаткову соціальну відпустку. Так, ст. 182-1 Кодексу законів про працю України, ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відпустки» передбачено, які батьки мають право на...
04.06.2025
Мінсоцполітики розширює можливості створення та покращення робочих місць для людей з інвалідністю
Уряд розширює можливості для працевлаштування людей з інвалідністю. Зокрема, вдосконалюється система сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Також розширюється можливість використання коштів від сплачених роботода...
Нове
21.07.2025
Чи є відповідальним за сплату ПДФО працедавець, який застосовував податкову соціальну пільгу без отримання від працівника заяви про її застосування?
Відповідно до п.п. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Податкова соціальна пільга починає застосовувати...
21.07.2025
Будьте обачними: шахраї маскуються під ініціативу «Пакунок школяра»
До уваги батьків майбутніх першокласників!  У мережі шириться нова шахрайська схема під виглядом допомоги «Пакунок школяра»: зловмисники розсилають повідомлення про нібито початок виплати та збирають банківські дані батьків.  Офіційно повідомляємо: ініціатива наразі ще тестує...
21.07.2025
Лист НАДС: Щодо преміювання державних службовців
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ   ЛИСТ від 10.07.2025 № 6237/10.3-25    НАДС в межах повноважень розглянув Ваше звернення та повідомляє.   Відповідно до частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну ...