Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Роз’яснення ДПС щодо здійснення діяльності та звітності у сфері водокористування

31.01.2022 50 0 0

Особливості подання звітів за формою № 2ТП-водгосп (річна)

Відповідно до наказу Мінзахисту довкілля та природних ресурсів від 18.12.2020 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних Ресурсів України» набирають чинності зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Мінекології та природних ресурсів від 16.03.2015 № 78 (далі – Порядок № 78). 

Так, згідно зі змінами до Порядку № 78 із 01.01.2022:

  • звіт про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) подається з 1 січня до 1 лютого 2022 року включно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів https://e-services.davr.gov.ua;
  • змінено критерії віднесення водокористувачів, діяльність яких підлягає державному обліку водокористування (подання Звіту), а саме змінено обсяги водоспоживання, які підлягають державному обліку з 20 м3 на добу на 5 м3 на добу;
  • подання копій електронних Звітів до територіальних органів ДПС здійснюється з відміткою про отримання (QR-кодом, який формується після прийняття Звіту на Порталі).

Дозвіл на спеціальне водокористування

Для здійснення діяльності в сфері водокористування кожен суб’єкт обов’язково має отримати відповідний дозвіл, який видається Державним агентством з водних ресурсів та його територіальними підрозділами. Отримання дозволу є обов’язковим для тих, хто використовує воду в обсязі від 5 м3 на добу.

Процес отримання дозволу на спецводокористування став значно простішим, адже тепер дозвіл можна отримати повністю в електронний спосіб. Для цього достатньо натиснути кнопку «отримати» та заповнити відповідні інтерактивні форми. Завдяки електронному сервісу можна:

  • заощадити час;
  • забезпечити більшу прозорість процесу розгляду заявки;
  • уникнути помилок у заяві завдяки автоматичному розрахунку та наявності онлайн-довідників;
  • поліпшити співпрацю з проєктними організаціями, надавши їм дистанційний доступ до заявки.

Коментарі до матеріалу