Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відмінність між трудовим та цивільно-правовим договором

13.02.2023 67 0 0

Відмінність між трудовим та цивільно-правовим договором роз’яснила під час семінару на машинобудівному підприємстві у Світловодську головний державний інспектор відділу з питань праці східного регіону Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Людмила Філоненко.
За трудовим договором працівник зобов’язується виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець – виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Роботодавець має надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо. Трудовий договір регулює процес виконання роботи за певною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, а також вимагає дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку. Працівник має низку соціальних і трудових гарантій: регулярна оплата праці – щонайменше двічі на місяць, нормований робочий час, оплачувані вихідні й відпустки, захист від незаконного звільнення тощо.

Цивільно-правовий договір укладається з незалежним підрядником, у разі, якщо потрібно виконати певний обсяг робіт, виконавець, зобов’язуєтеся передати замовнику результат роботи й робить все самостійно. Під час укладання цивільно-правових договорів  виконавець не підпорядковується внутрішньому розпорядку роботи на підприємстві (не табелюється), не одержує заробітної плати (в цивільно- правовому договорі визначається винагорода – ціна виконаних робіт, наданих послуг), йому не надаються соціальні гарантії, такі фізичні особи не можуть бути направлені у відрядження. Робота (послуга) виконується (надається) за цивільно- правовою угодою на свій ризик. 

Інспектор поінформувала про відповідальність роботодавця, яка настає відповідно до статті 265 КЗпПУ, у разі укладення цивільно-правових договорів, які мають ознаки трудового договору.

https://kr.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу