Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Розподіл субвенції на шкільні укриття відбуватиметься по-новому: в Україні презентували платформу “DREAM”

02.04.2024 26 0 0

У 2024 році розподіл субвенції на облаштування й ремонти укриттів у закладах освіти відбуватиметься за допомогою платформи “DREAM”. Громади самостійно подаватимуть проєкти в систему, аби отримати фінансування.

Про це 1 квітня 2024 року під час онлайн-презентації “Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів” розповів віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Повернення доступу до очної освіти з урахуванням безпекових вимог у регіонах є ключовим фокусом МОН та партнерів. Для цього міністерство освіти і науки спільно з Мінцифри впроваджують комплексну політику “Школа офлайн”.

У 2024 році на капітальний ремонт і будівництво укриттів у державному бюджеті заклали 2,5 мільярда гривень. Ще частину коштів мають співфінансувати громади.

Як зазначив Олександр Кочурін, радник міністра освіти і науки з питань відновлення й керівник офісу відновлення при МОН, у 2023 році до 1 гривні державної субвенції місцеві бюджети дофінансовували 34 копійки – тобто співфінансування громад становило 34%.

У 2023 році вдалося побудувати / відремонтувати 235 укриттів у закладах освіти, завдяки чому 143,5 тисячі школярів і школярок повернулися до офлайн-навчання. Середня вартість виведення одного учня в офлайн-навчання, за даними аналітиків, склала приблизно 10 270 гривень.
За словами Михайла Федорова, цьогоріч планують організувати безпечне очне навчання ще для 300 тисяч учнів, там де дозволятиме безпекова ситуація.

Віцепремʼєр додав, що раніше кошти субвенції надходили в області, які натомість визначали заклади освіти, де потрібно збудувати чи відремонтувати укриття. Тепер, аби зробити механізм більш прозорим, розподіл коштів між громадами відбуватиметься з використанням бальної системи через платформу “DREAM”.
Аби отримати державне фінансування громадам і закладам загальної середньої освіти необхідно відповідати таким вимогам:

  • мати проєктно-кошторисну документацію на будівництво або капітальний ремонт укриття;
  • у школі має навчатися не менше ніж 200 дітей;
  • заклад освіт має знаходитися на підконтрольній Україні території й потребувати капітального ремонту або будівництва укриття;
  • проєкт має бути завершений до кінця 2024 року;
  • підтверджене співфінансування від громади має становити не менше 10% від загальної вартості проєкту.

Подання проєктів укриттів для отримання коштів державної субвенції відбуватиметься за таким алгоритмом:

  • розроблення проєктно-кошторисної документації: на сайті “Моя фортеця” в розділі “Хочу укриття” необхідно обрати один із проєктів повторного використання й адаптувати його під свої умови або замовити розроблення проєкту з нуля;
  • внесення проєкту в систему “DREAM”;
  • подання проєкту на отримання державної субвенції після оголошення добору;
  • автоматичний розрахунок балів відповідно до конкретних критеріїв й пріоритизація проєктів;
  • визначення комісією проєктів, які отримають фінансування;
  • затвердження переліку закладів освіти, яким нададуть субвенцію;
  • перерахування коштів до бюджетів громад;
  • старт реалізації проєкту.

Докладніше про умови отримання субвенції та особливості оцінювання можна дізнатися за посиланням.

“Окремо громади зможуть залучити й додаткове фінансування, адже деякі міжнародні партнери, організації та інвестори вже чекають на сформовані проєкти в “DREAM”, щоб долучитися до облаштування безпечного освітнього простору й зробити свій внесок в майбутнє української освіти”, – наголосив Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Крім того, команда “DREAM” спільно з Міністерством освіти і науки України проводитиме воркшопи для громад про те, як працювати з платформою: від створення проєктно-кошторисної документації до реалізації ремонту або побудови укриття. Отримати підтримку від фахівців, а також знайти більше інформації можна на сайті “Моя Фортеця”.

https://nus.org.ua

1 из 8

Коментарі до матеріалу