Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Уряд схвалив Національну стратегію захисту прав дитини у сфері юстиції до 2028 року: основні цілі та завдання

16.07.2025

14 липня на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено Національну стратегію захисту прав дитини у сфері юстиції на період до 2028 року та затверджено операційний план заходів з її реалізації у 2025–2028 роках.

Документ розроблено Міністерством юстиції у тісній співпраці з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх та за участі інших органів державної влади і партнерів. Метою стратегії є приведення системи правосуддя щодо дітей у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема Конвенції ООН про права дитини, стратегічних документів Ради Європи та рекомендацій Комітету ООН з прав дитини.

Прийняття нової Стратегії обумовлено завершенням дії попередньої Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року, новими викликами, що постали перед системою захисту прав дитини в умовах повномасштабної війни, та є вкрай важливим з огляду на обраний курс євроінтеграції та зобов’язання України щодо імплементації міжнародних стандартів у сфері захисту прав дитини.

Основні стратегічні цілі:

  • Захист прав дітей в умовах збройного конфлікту — зокрема документування та розслідування воєнних злочинів проти дітей, посилення міждержавної співпраці щодо захисту дітей, які виїхали за межі України;
  • Реформа кримінальної юстиції — впровадження правових та процесуальних гарантій для дітей, які є потерпілими, свідками або перебувають у конфлікті із законом.
  • Протидія насильству щодо дітей — розвиток міжвідомчої взаємодії, соціально-психологічна підтримка, робота з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
  • Захист прав дітей у цивільному судочинстві — запровадження обов’язкової спеціалізації суддів у сімейних спорах  та забезпечення доступу до послуг з медіації, супровід дитини психологом.
  • Безпека в цифровому середовищі — запобігання експлуатації дітей в Інтернеті, підвищення цифрової грамотності та безпеки.
  • Профілактика правопорушень серед дітей — впровадження превентивних програм, розширення доступу до соціальних послуг у громадах.

Реалізація Стратегії забезпечуватиметься через операційний план заходів на 2025–2028 роки. Планом передбачено законодавчі ініціативи за участі Міністерства юстиції, зокрема щодо:

  • узгодження кримінального законодавства з міжнародним гуманітарним правом і врахування інтересів дітей, постраждалих від війни;
  • впровадження правосуддя, дружнього до дитини, на всіх етапах провадження;
  • вдосконалення системи збору та обліку даних про дітей у контакті з правосуддям;
  • запровадження обов’язкової участі захисника та представника дитини з перших етапів провадження;
  • законодавчого врегулювання відновних процедур для неповнолітніх у конфлікті із законом.

Щорічний моніторинг виконання заходів здійснюватиме Міністерство юстиції України, а оцінку впливу реалізації Стратегії проводитимуть за участю всіх залучених центральних органів виконавчої влади.

Очікуваний результат — формування ефективної системи захисту прав дитини у сфері юстиції, що забезпечує найкращі інтереси кожної дитини, гарантує недопущення повторного травмування та забезпечує доступ до правосуддя на всіх рівнях.

Прийняте рішення є важливим кроком на шляху до побудови системи правосуддя, дружньої до дитини та підтвердженням послідовної політики держави у сфері захисту прав дитини.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
18.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (14.04.2025 - 18.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   10 відповідей НАДС щодо нової класифікації посад державної служби Постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 11 березня 2025 року № 4282-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держ...
21.04.2025
Мінімальні зарплати у країнах ЄС: дані на 2025 рік
Євростат оприлюднив перші дані за 2025 рік щодо мінімальних зарплат. Так, з 1 січня 2025 року національна мінімальна заробітна плата встановлена у 22 з 27 країн Європейського Союзу. Винятками залишаються Данія, Італія, Австрія, Фінляндія та Швеція. У 10 країнах мінімальна зарплата менша за €1 ...
17.06.2025
Внесено зміни до граничних сум витрат на придбання автомобілів, меблів та іншого обладнання
Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 04.04.2001 р. № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп'ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державн...
Нове
16.07.2025
Податкова соціальна пільга ФО, яка працює неповний робочий день
Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботода...
16.07.2025
Як пройти обов’язкову ідентифікацію до 1 жовтня 2025 року?
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11 червня 2025 р.№ 695 «Деякі питання надання окремих видів державної соціальної допомоги Пенсійним фондом України», від 25 червня 2025 р. № 765 «Деякі питання призначення та виплати державних соціальних допомог, соціальних стип...
16.07.2025
Пенсійне посвідчення втрачено: як його відновити онлайн та офлайн?
Якщо пенсійне посвідчення втрачено або пошкоджено, його можна відновити особисто в сервісному центрі Пенсійного фонду України або онлайн. Альтернатива – електронне пенсійне посвідчення в Дії. Детальніше – в інфографіці. https://www.kmu.gov.ua ...