Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Правила виправлення об’єднаної звітності

11.07.2023 25 0 0

«Об’єднана звітність: виправляємо помилки після завершення строку подання» - тема чергового вебінару, який провела сьогодні для 42 слухачів заступник начальника Відділу ведення карток реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду Вінниччини Інна Лихогляд. 

Одже, загальні правила виправлення:

Правило 1. Якщо звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ здана до закінчення граничного строку подання та прийнята податківцями, пройшла всі контролі, у тому числі під час завантаження до реєстрів страхувальників та застрахованих осіб, то така звітність назавжди залишається в системі. Немає можливості «забити» її новою звітністю, а можна лише відкоригувати її необхідні реквізити та показники.

Правило 2. У загальному випадку, коригування поданого Податкового розрахунку (з типом «Звітний» та/або «Звітний новий») після закінчення строку його подання здійснюємо за допомогою Податкового розрахунку з типом «Уточнюючий». Разом з тим, в окремих випадках помилки минулих періодів, що допущені в додатку Д1, можна виправити в Розрахунку за поточний звітний період.

Правило 3. Якщо виправляємо помилку за допомогою уточненого, то він повинен містити безпосередньо сам Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий» та лише ті додатки до нього, в яких проводиться коригування.

Правило 4. Таблична частина уточнюючих додатків повинна містити інформацію лише за рядками з показниками або сумами ПДФО, ВЗ, ЄСВ, які уточнюються/виправляються.

Окремі приклади коригування додатку Д1 і Д5, застосування помилкової ставки ЄСВ – все це фахівець Пенсійного фонду наочно продемонструвала та надала детальні відповіді на запитання слухачів.

https://t.me/pfvinobl

Коментарі до матеріалу