Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Передача військового майна в оренду

24.05.2021 57 0 0

Нормативно-правові акти, якими було врегульовано відносини оренди військового майна, не відповідають вимогам чинного законодавства та потребують приведення у відповідність до нього. Роботу в цьому напрямі розпочато обома відомствами. При цьому до приведення нормативно-правових актів з питань оренди військового майна у відповідність до чинного законодавства ФДМУ вважає за необхідне орендодавцям військового майна керуватися Законом України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 р. № 157-IX та Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою КМУ від 03.06.2020 р. № 483.


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.03.2021 р. № 10-16-6555

Щодо передачі військового майна в оренду

З метою координації дій органів приватизації Фонд державного майна України (далі – Фонд) в межах повноважень повідомляє.

На сьогодні набув чинності новий Закон України від 03 жовтня 2019 року № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 157-IX), який набрав чинності 27.12.2019 та введено в дію з 01 лютого 2020 року відповідно до пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 157-IX.

Механізм передачі в оренду державного та комунального майна, включаючи особливості передачі його в оренду відповідно до положень Закону № 157-IX, визначено Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 483 (далі – Порядок передачі майна в оренду).

Відповідно до частини шостої статті 2 Закону № 157-IX відносини оренди рухомого та нерухомого майна, закріпленого за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також за спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань організації спеціального зв’язку та захисту інформації, підпорядкованими йому регіональними органами та територіальними підрозділами, закладами та установами Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які ведуть його облік у спеціальному порядку, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про господарську діяльність у Збройних Силах України».

Особливості передачі в оренду чи на умовах позички рухомого та нерухомого майна у Збройних Силах України визначені статтею 7 Закону України від 21.09.99 № 1076-XIV «Про господарську діяльність у Збройних Силах України».

Відповідно до частин першої та другої статті 7 Закону України «Про господарську діяльність у Збройних Силах України» військові частини можуть передавати без шкоди бойовій та мобілізаційній готовності закріплене за ними рухоме та нерухоме військове майно в оренду юридичним і фізичним особам.

Порядок надання дозволу військовим частинам на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2000 року № 778 «Про затвердження Порядку надання дозволу військовим частинам Збройних Сил на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду».

Передача військового майна в оренду здійснюється виключно за результатами конкурсів, які проводяться Міноборони або уповноваженими ним органами військового управління чи безпосередньо військовими частинами. Умови та порядок проведення конкурсів визначаються Фондом державного майна за погодженням з Міноборони (спільний наказ Фонду та Міністерства оборони України від 26 липня 2000 року № 1549/241 «Про затвердження Порядку та умов проведення конкурсів на право укладення договорів оренди військового майна», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2000 року № 490/4711).

Коментарі до матеріалу