Щодо тривалості відпустки практичного психолога будинку-інтернату
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28.05.2021 р. № 4712-06/29890-09
Щодо тривалості відпустки практичного психолога будинку-інтернату
(Витяг)
Міністерство економіки України розглянуло <…> запит <…> і в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України “Про відпустки” (далі – Закон) щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
Частиною шостою зазначеної статті передбачено надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Такий порядок визначений постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. № 346 “Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам” (зі змінами) (далі – Порядок № 346).
Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. № 963 (зі змінами), посаду “Практичний психолог” віднесено до посад педагогічних працівників.
Однак тривалість щорічної основної відпустки педагогічного працівника залежить не тільки від посади, а й від закладу, установи чи організації, в якій працює цей педагогічний працівник.
Надання щорічної основної відпустки педагогічним працівникам будинку-інтернату для осіб з інвалідністю Порядком № 346 безпосередньо не передбачено.
Ураховуючи зазначене, щорічна основна відпустка практичного психолога зазначеного будинку-інтернату має становити 24 календарні дні.
Крім щорічної основної відпустки, на умовах, визначених статтею 8 Закону, працівникам з ненормованим робочим днем може бути встановлена щорічна додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів.
Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, в тому числі за ненормований робочий день, встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
<…>
Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.
<…>.
Заступник Міністра з питань
цифрового розвитку, цифрових
трансформацій і цифровізації
І. Дядюра
Коментарі до матеріалу