Щодо застосування податкової соціальної пільги
Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що платники мають право на зменшення місячного оподатковуваного доходу на відповідний розмір податкової соціальної пільги виключно щодо доходів отриманих від одного роботодавця у вигляді заробітної плати. При цьому, податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.
Також не може застосовуватися податкова соціальна пільга і щодо інших ніж заробітна плата доходів платника податку, доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності та іншої незалежної професійної діяльності.
Щоб скористатися таким правом, платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.
Відтак, податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.
Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.
Проте, податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, зазначених у підпункті 169.2.2 ПКУ, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.
https://kr.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу