Щодо подвійного оподаткування
Українці, які довгостроково перебувають за кордоном і отримують певний дохід, стають податковими резидентами цієї країни.
Набуття статусу податкового резидента відбувається не одразу – терміни набуття цього статусу визначаються в країнах по різному у відповідності до національного законодавства.
У таких випадках виникає ризик подвійного оподаткування, тобто такі громадяни підлягатимуть оподаткуванню як в Україні, так і в країні їх фактичного перебування.
Для того, щоб уникнути подвійного оподаткування, громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України.
Якщо доходи на території України отримує фізична або юридична особа-нерезидент, то такий суб'єкт повинен обов'язково пред'явити довідку, яка підтверджує, що він є резидентом держави, з якою укладено міжнародний договір. Через відсутність такого документа, потрібно буде заплатити цей податок до бюджету України. Слід пам'ятати, що реєстрація податкового резидента діє один рік з дня її видачі.
Громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи починаючи з 01 січня 2023 року, якщо протягом 2022 року отримували доходи з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, але не є звільненими від оподаткування, а саме:
- спадщина (дарунок);
- доходи від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу (обміну) власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо;
- доходи від продажу інвестиційних активів;
- іноземні доходи;
- нецільову благодійну допомогу;
- дохід, отриманий як додаткове благо;
- інші доходи з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб.
https://kh.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу