Звіт про роботу Держенергонагляду за 2021 рік
Сьогодні, 17 лютого 2022 року, Глава Держенергонагляду Руслан Слободян доповів про результати роботи інспекції за 2021 рік. У вступному слові керівник відомства повідомив, що Держенергонагляд у 2021 році організовував та реалізовував державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики та теплопостачання та здійснював заходи, передбачені Положенням про Державну інспекцію енергетичного нагляду України, Річний план здійснення заходів державного управління ) інспекції на 2021 рік, які були визначені дорученнями Кабінету Міністрів України та Міністерства енергетики України. «На 2021 рік було заплановано 3335 заходів державного нагляду (контролю), з яких: 623 – у галузі електроенергетики та 2712 у сфері електропостачання», – зазначив Руслан Слободян презентуючи публічний звіт.
У ході доповіді Голова дав всебічну оцінку кожному з напрямків діяльності та наголосив на посиленні інспекційної діяльності та розширенні співробітництва Держенергонагляду з Кабінетом Міністрів України, Міністерством енергетики України, іншими центральними органами виконавчої влади, обласними державними адміністраціями в частині забезпечення якісного, безпечного та безперебійного енергопостачання споживачів. На думку Руслана Слободяна, незважаючи на карантинні обмеження, Держенергонагляд на належному рівні виконав поставлені перед відомством завдання. Також Руслан Слободян окреслив плани на 2022 рік.
Зокрема, він наголосив, що Держенергонагляд спрямовуватиме зусилля на:
- підвищення ефективності основної діяльності відомства – проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства у галузях електроенергетики та теплопостачання; розширення повноважень Держенергонагляду щодо покладання на відомство функцій нагляду (контролю) за господарською діяльністю суб'єктів господарювання у галузі газопостачання у частині технічної експлуатації об'єктів постачання та розподілу природного газу;
- інтеграції Української енергосистеми з енергосистемою Європейського Союзу ENTSO-E через заходи щодо гармонізації до європейських норм, чинних правил та інших нормативно-правових актів у галузі електроенергетики, запровадження європейських стандартів та директив у відповідних сферах;
- забезпечення прозорості та відкритості у діяльності відомства. «Відомство продовжить докладати зусиль на подальшу роботу з надійного функціонування енергетичної системи України та якісного забезпечення споживачів належним рівнем електричної та теплової енергії», – повідомив голова відомства.
https://www.kmu.gov.ua
Коментарі до матеріалу