Особливості отримання соціальних послуг для потерпілих на виробництві
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2023 №775 «Деякі питання реалізації прав потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг» внесено певні зміни до Порядку отримання соцпослуг потерпілими на виробництві.
Зокрема, передбачено відшкодування витрат за двома основними напрямками: догляд вдома та натуральна допомога.
Догляд вдома - постраждалий на виробництві самостійно обирає спосіб отримання соціальної послуги догляду вдома: або шляхом укладання договору з особою (юридичною / фізичною), яка надає такі послуги, або шляхом виплати щомісячної грошової компенсації за надання соціальної послуги догляду вдома членом сім’ї (іншою особою).
В разі визначення потреби, потерпілому надається компенсація за надання спеціального медичного догляду, постійного стороннього догляду та за здійснення побутового обслуговування.
Розміри щомісячної грошової компенсації:
- мінімальна заробітна плата, якщо визначено потребу в спеціальному медичному догляді (6700 грн);
- половина розміру мінімальної заробітної плати, якщо визначено потребу постійному сторонньому догляді (3350 грн);
- чверть розміру мінімальної заробітної плати, якщо визначено потребу в побутовому обслуговуванні (1675 грн).
Потреба потерпілого в соціальних послугах визначається:
- висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК);
- та/або медичним висновком про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі;
- та/або випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) (довідкою до такого акта огляду);
- та/або індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (ІПР) (у разі її складення).
Важливо! Якщо потерпілий потребує відразу кількох видів соціальної допомоги, оплата проводиться за кожним її видом одночасно.
Натуральна допомога - потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання може щомісячно компенсуватися вартість санітарно-гігієнічних засобів, продуктів харчування, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності.
Компенсація надається як частина розміру мінімальної заробітної плати, в залежності від виду натуральної допомоги, на підставі переліку заходів, що визначається соціальним менеджером після проведеного обстеження.
При цьому, компенсація може надаватися на всі визначені засоби одночасно.
Потреба у наданні соціальних послуг визначається соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником, який складає акт оцінки потреб сім’ї/особи (за затвердженою формою), враховуючи відомості, зазначені у висновку ЛКК та/або медичному висновку про здатність до самообслуговування та потреби в сторонній допомозі, та/або виписці з акта огляду МСЕК (довідки до такого акта огляду), та/або в ІПР (у разі її складення) та заповнює перелік заходів для розрахунку розміру щомісячної грошової компенсації вартості заходів, необхідних для надання соціальної послуги натуральної допомоги потерпілому.
Довідково: Головним управлінням Пенсійного фонду Вінниччини налагоджено співпрацю з територіальними громадами та надіслано 197 повідомлень про надання потерпілому соціальних послуг з догляду вдома та соціальної послуги натуральної допомоги. Загалом, з початку року на виплату компенсацій спрямовано 2,9 млн грн.
https://t.me/pfvinobl
Коментарі до матеріалу