МОЗ скасувало понад 30 паперових облікових медичних форм та документів
Депаперизація в охороні здоровʼя триває! Українська медична система відходить від паперового документообігу на користь електронного обліку. Це означає, що замість використання застарілих бланків, журналів, форм та інших паперових документів медичні працівники все більше використовують електронні інструменти.
Нещодавно наказом МОЗ від 10 липня 2024 № 1200 було скасовано ще 30 паперових форм і документів. Відтак медичним працівникам все менше інформації потрібно дублювати на папері, адже вона зберігається централізовано – в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Серед скасованих форм, зокрема:
- три форми облікової статистичної документації, що використовуються в закладах охорони здоров’я: форма № 098/о «Журнал обліку прийому хворих і породіль в стаціонарі фельдшерсько-акушерського пункту (ФАПу)», форма № 118/о «Завдання на санітарний виїзд» та форма № 124/о «Картка для запису годування дитини»;
- шість форм медичної облікової документації, що використовуються в лабораторіях: форма № 211/о «Аналіз сечі по Зимницькому»; форма № 213/о Аналіз сечі на глюкозуричний профіль, форма № 222/о «Аналіз дуоденального вмісту», форма № 235/о «Аналіз крові на вміст гормонів, медіаторів і альфафетопротеїну», форма № 238/о «Аналіз крові (показники системи згортання – скорочений аналіз)» та форма № 261/о «Листок щоденного обліку роботи лікаря-лаборанта»;
- 21 форма методик виконання вимірювання медико-біологічних показників: серед яких, зокрема, методики виконання вимірювання тривалості кровотечі (метод Дюка), вимірювання часу зсідання крові, вимірювання часу зсідання плазми крові людини, виконання аутокоагуляційного тесту та ін.
Поступова цифровізація медичної сфери дозволить сформувати єдиний цифровий медичний простір, в якому медична інформація пацієнтів буде зберігатися централізовано та захищено.
Депаперизація системи охорони здоровʼя – це складний, але необхідний процес, який має як організаційні, так і економічні переваги для всієї країни.
Аналіз первинно-облікових форм в охороні здоровʼя було проведено за підтримки команди Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Нагадаємо, що електронна охорона здоровʼя (або eHealth) – національна екосистема, яка обʼєднує величезні масиви інформації та складається з цілої низки інформаційних систем, реєстрів та цифрових продуктів, центральною з яких є ЕСОЗ.
На сьогодні в ЕСОЗ уже внесено понад 3 млрд електронних медичних записів. Відтак, медична інформація щодо проведених консультацій, щеплень, обстежень, перенесених операцій та госпіталізацій, проведеної діагностики тощо зберігається в єдиному захищеному місці.
https://www.kmu.gov.ua
Коментарі до матеріалу