Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Масштабуємо будівництво укриттів у закладах освіти: як громадам залучити додаткове фінансування

03.05.2024 5 0 0

Наявність проєктно-кошторисної документації (ПКД) — одна з основних умов для отримання фінансування на будівництво та ремонт укриття. Усі громади, які подавалися на цьогорічну субвенцію, повинні були внести проєктну документацію в систему DREAM, щоб їх допустили до конкурсу. Детальніше про субвенцію ми розповідали тут.

Громади, які не отримають кошти на облаштування захисних споруд у школах, зможуть залучити їх від міжнародних партнерів або донорів, подавши проєкт на платформу DREAM. Головна умова — наявність проєктно-кошторисної документації на укриття. Що робити, якщо немає готового проєкту? Розповідаємо. 

Для того, щоб спростити громадам розроблення проєктно-кошторисної документації, у квітні МОН спільно з партнерами презентувало проєкти повторного використання. Їх можна адаптовувати під особливості кожного закладу освіти й у такий спосіб здешевлювати розроблення ПКД та економити час. 

Усі проєкти у вільному доступі на платформі «Моя Фортеця», яка є головним помічником для створення безпечних освітніх просторів. Обирайте пункт «Хочу укриття», після чого перейдіть у розділ «Садочки» або «Школи». Оприлюднені проєкти пройшли експертизу, мають фіксовану вартість і готові до використання. 

Завдяки підтримці Представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine нині маємо 8 готових проєктів, які можна адаптувати під особливості кожного закладу освіти й використовувати повторно. Це проєктно-кошторисна документація на створення одноповерхових укриттів для садочків на 100, 150, 200 та 300 осіб і шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.

Також спільно з Buffett Foundation розробили 7 проєктів двоповерхових укриттів у школах на 200, 300, 500, 750, 1000 осіб та в дитячих садочках – на 200 та 300 осіб. Розроблена документація враховує потреби дітей і відповідає новим державним будівельним нормам.

Громади, обравши той проєкт, який їм підходить, зможуть скоротити час на розроблення ПКД до 1-1,5 місяця й витрачати кошти лише на геологічні роботи з привʼязкою до конкретної місцевості. У масштабах країни йдеться про 2 млрд грн економії та стандартизацію підходів для будівництва укриттів у всій Україні.

Якщо жоден із проєктів повторного використання не підійшов, потрібно замовити розроблення проєкту з нуля. Для цього треба звернутися до інженерів-проєктувальників. Рекомендації про внутрішнє оздоблення укриття, навігацію та облаштування можна переглянути в розділі «Загальні вимоги до укриттів». Незабаром на платформі будуть доступні всі проєкти, створені спільно з партнерами: вони на етапі завершення експертизи.

ВНОСИМО ПРОЄКТИ В СИСТЕМУ DREAM

Після адаптації проєктів до потреб закладу освіти громади можуть подаватися на платформу DREAM для залучення коштів від міжнародних партнерів чи приватних інвесторів. Тому важливо вже зараз вносити проєкти з ремонту або будівництва захисних споруд у систему, навіть якщо ви не отримали цьогорічну державну субвенцію. 

Команди МОН і DREAM продовжують навчати й надавати консультації та підтримку регіонам на всіх етапах. Зокрема, за кожною областю закріплено менеджера, який працює з громадами й обласними адміністраціями впродовж усього періоду подання заявок. 

Базові інструкції щодо реєстрації та подання заявки на платформу можна переглянути за покликанням. Якщо ви маєте запитання, переходьте в телеграм-чат «Моя Фортеця».

У 2023 році громади активно долучалися до співфінансування проєктів на укриття в закладах освіти, шукали інвестиції та підтримку серед донорських організацій. Очікуємо на залученість і цього року. Долучайтесь, навчайтесь і подавайте власні проєкти. Створюємо умови для якісного та безпечного навчання наших дітей разом.

Довідково. 1 квітня Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України презентувало проєкт «Школа офлайн». Головна мета — забезпечити якнайбільше дітей, які поки навчаються дистанційно, якісною очною освітою, але лише за умови створення безпечних освітніх просторів.

https://mon.gov.ua

Коментарі до матеріалу