Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Коригування суми ЄСВ в об'єднаному звіті

14.11.2022 68 0 0

Починаючи з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​звітного кварталу, подають єдину звітність з ЄСВ та НДФЛ (далі - Розрахунок).

Форма Розрахунку та Порядок його заповнення затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 року № 4.

Звертаємо увагу, що податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, та сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (ідентифікатор форми J/F0500107) містить 6 додатків. Та, зокрема, Додаток 4ДФ – це «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (ідентифікатор форми J/F0510407).

Акцентуємо увагу на заповнення типу Розрахунку:

  •  «Звітний новий», «Уточнюючий» – містить інформацію виключно щодо коригування даних;
  •  «Звітний новий» - уточнення інформації за звітний період (видалення рядків з помилками, внесення замість них достовірної інформації або внесення інформації, яка не була занесена до «звітного» Розрахунку);
  •  «Уточнюючий» – уточнення інформації за попередні періоди.

Важливо! Різниця між «звітним новим» та «уточнюючим» полягає виключно в рядках подання, а саме:

  •  «Звітний новий» подається до закінчення граничного рядка подання для відповідного звітного (податкового) періоду;
  •  «Уточнюючий» - після закінчення граничного рядка подання для відповідного звітного (податкового) періоду.

Щодо використання ознак «0» та «1» при коригуванні сум єдиного внеску у Розрахунку з типом із типом форми «Звітний новий» повідомляємо наступне.

Відповідно до пп. 1 п. 9 розд. V Порядку якщо у додатках 1, 2 або 3 до Розрахунку в межах звітного (податкового) періоду платник єдиного внеску під час подання Розрахунку з типом «Звітний новий» вилучив відомості, що стосуються однієї чи кількох застрахованих осіб, які були помилковими, то така інформація буде вважатися вилученою із додатка до Розрахунку за цей звітний податковий період та відповідні зміни знайдуть відображення у відповідних графах: 1, 2, 3, 7, 8 розд. I; 1, 2, 3, 4, 5, 9, 13, 14, 15, 16 розд. II та 1, 2, 6, 7 розд. III Розрахунку.

Аналогічний порядок застосовується, якщо у додатках 1, 2 або 3 до Розрахунку в межах звітного (податкового) періоду платник єдиного внеску під час подання Розрахунку з типом «Звітний новий» включивши відомості, що стосуються однієї чи кількох застрахованих осіб.

Якщо після здійснених коригувань сума виключених показників перевищує суму включених показників, то в зазначених вище графах буде відображено різницю, на яку зменшилися відповідні показники. У такому разі допускається відображення таких показників у відповідних графах розд. І, ІІ, ІІІ Розрахунку з типом «Звітний новий» зі знаком «-». Якщо після здійснених коригувань сума виключених показників менша за суму включених показників, то в зазначених вище графах буде відображено різницю, на яку збільшилися відповідні показники.

Якщо у додатках 1, 2 або 3 до Розрахунку з типом «Звітний» платник єдиного внеску не надав необхідної інформації по одній або кількох застрахованих особах, то у додатку з типом «Звітний новий» потрібно зазначити необхідні відомості по одній або кількох застрахованих особах. Така інформація вважатиметься доданою до Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» за цей звітний податковий період та відповідно на таку суму збільшиться сума єдиного внеску, яка підлягала перерахуванню за Розрахунком з типом «Звітний» (пп. 3 п. 9 розд. .V Порядку).

Відповідно до пп. 4 п. 9 Порядку в разі виявлення в межах звітного (податкового) періоду помилки у сумах нарахованого єдиного внеску під час подання Розрахунку «Звітний новий» платнику єдиного внеску необхідно подати новий Розрахунок з типом «Звітний новий», у якому провести коригування лише за рядками , які уточнюються на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку за типом «Звітний новий» в порядку, визначеному абзацом п'ятим п. 6 розд. V Порядку. а саме: для заміни однієї помилкової рядки іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити дві строки, одна з яких виключає попередньо внесену інформацію, а іншу вносити правильну інформацію. У такому разі в першій строчці відповідної графи указується «1» – строчка на виключення, а в іншому – «0» – строчка на введення.

Водночас для проведення коригування платнику податків необхідно сформувати та подати , у яких проводитиметься коригування, та їх кількість, що визначені у рядку 06 цього Розрахунку. При цьому додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються (п. 8 розд. V Порядку).

https://poltava.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу