Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Коли можна змінити ціну в договорі про державні закупівлі

10.09.2021 44 0 0

Сторони можуть внести зміни в договір про закупівлю у разі, визначеному п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону № 922, при збільшенні ціни саме на такий відсоток, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10% один раз протягом 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору про збільшення ціни за одиницю товару.


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.08.2021 р. № 4712-03/42338-01

Щодо підвищення ціни за одиницю товару
(Витяг)

Міністерство економіки України розглянуло <…> звернення <…> і в межах компетенції повідомляє.

<…>

Закон України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

У свою чергу, відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 Закону № 922 договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Разом з тим Законом України від 03.06.2021 р. № 1530-IX «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» (набрав чинності 26.06.2021 р.) внесено зміни, зокрема, до пункту 2 частини п’ятої статті 41 Закону № 922.

Так, згідно з пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону № 922 (зі змінами від 03.06.2021 р.) істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку в разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, – не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.

Отже, сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю у випадку, визначеному пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону № 922, у разі збільшення ціни саме на такий відсоток, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10 відсотків один раз протягом 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару.

<…> Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер. <…>

Перший віце-прем’єр-міністр України –
Міністр економіки України
О. Любченко

Коментарі до матеріалу