Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Які доплати мають виплачуватися понад мінімальну зарплату?

26.07.2021 53 0 0

Згідно зі ст. 1 Закону вiд 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до ст. 31 Закону № 108 розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (далі – МЗП). Тобто, якщо працівник виконав місячну норму праці, йому мають нарахувати зарплату не нижчу за МЗП.

У ч. 2 ст. 31 Закону № 108 наведено вичерпний перелік виплат, які не враховуються для обчислення зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Отже, якщо працівнику встановлено доплати за роботу у важких та особливо важких, шкідливих та особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць; доплата за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів, то вони мають виплачуватися понад розмір МЗП (6 000 грн). Усі інші складові зарплати, які не перелічені в ч. 2 ст. 31 Закону № 108, включаються до МЗП.

Суми підвищення посадових окладів працівників за роботу в певних типах закладів, підрозділах та посадах, робота в яких дає право на підвищення посадових окладів на 15 % у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці, відносяться до виплат, які мають включатися до зарплати для забезпечення її мінімального розміру.

www.kr.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу