Як уникнути помилок при електронному декларуванні? Надаємо роз’яснення
Триває активне обговорення відновлення електронного декларування для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. І сьогодні Відділ з питань запобігання та виявлення корупції нагадує про головні помилки, що стосуються декларування нерухомого майна та транспортних засобів:
- Незазначення або часткове зазначення інформації про об’єкти нерухомості та транспортні засоби, які належать декларанту на праві власності чи користування: найчастіше посадовці забувають про земельні ділянки під приватними будинками, не декларують орендоване житло, а також автомобілі, які були передані іншим особам на підставі довіреності.
- Незазначення права користування членів сім'ї об’єктами нерухомості, зокрема, у розділі ІІІ «Об’єкти нерухомості» не зазначено жодного житла, де фактично проживає декларант або члени його сім’ї.
- Незазначення вартості об’єктів декларування. Наприклад, вартості квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів, цінного рухомого майна (ювелірних виробів, годинників, колекцій та ін.) тощо. При цьому здебільшого інформація про таку вартість відома або могла бути відомою декларанту.
- Необґрунтоване об’єднання площ всіх наявних у власності чи користуванні земельних ділянок, також декларування земельних ділянок як одного об’єкта загальною площею.
- Зазначення лише того майна, яке було набуте у звітному періоді або під час виконання функцій держави або місцевого самоврядування
- Зазначення замість ідентифікаційного коду транспортного засобу (ТЗ) відомостей про номер державної реєстрації ТЗ
Відповіді на найпоширеніші запитання щодо декларування можна знайти, скориставшись наступними сервісами:
- база знань НАЗК (https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya),
- роз’яснення стосовно заходів фінансового контролю (https://bit,ly/ 30aFewM), посібник декларанта (https: //bit.Ly/Posibnyk-derklaranta-2022).
Контакт-центр НАЗК- (044) 200-06-94
https://t.me/pfvinobl
Коментарі до матеріалу