Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Змінено порядок формування медичних висновків по вагітності та пологах 

22.11.2023 12 0 0

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 18.10.2023 №1810 внесено зміни до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність у відповідному Реєстрі е-системи охорони здоров'я, які стосуються медичних висновків «Вагітність та пологи». 

Відповідно до прийнятих змін, скоригувати дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами може жінка. Тобто, якщо пацієнтка вирішила продовжити працювати після 30-го тижня вагітності та перенести початок допологової відпустки на пізніший термін, вона повинна подати заяву затвердженого зразка головному лікареві лікувального закладу із зазначенням дати початку відпустки, з якої їй і буде сформовано медичний висновок категорії «Вагітність та пологи». 

Аналогічні зміни стосуються й вагітних жінок, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Медичний висновок для них формується з визначеної дати у період від початку 27 тижня вагітності до дня пологів включно.  

‼За відсутності заяви про перенесення дати початку відпустки, медичний висновок буде сформовано за замовчуванням – з 30-го тижня вагітності, або 27-го для жінок, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.  

Якщо медичний висновок категорії «Вагітність та пологи» не було сформовано до дня пологів, то він формується з дати пологів. 

Нагадуємо, що допомога по вагітності та пологах з першого дня фінансується Пенсійним фондом України та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності. Допомога компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки. Її розмір обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

https://t.me/pfvinobl/1583

Коментарі до матеріалу