Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Інспектор праці розповів щодо невидачі трудова книжки працівнику роботодавцем в день звільнення

10.06.2022 137 0 0

Інспектором праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Фольварчуком Федором Миколайовичем було проведено консультування цивільної особи – з питання невидачі трудової книжки роботодавцем в день звільнення його знайомому.

Громадянина було проінформовано, що відповідно до статті 47 КЗпП України – власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

Також до відома співрозмовника було доведено, що Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58) зазначено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Згідно із п. 4.1 Інструкції, власник або уповноважений  ним  орган  зобов’язаний  видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.

При затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним у порядку, встановленому пунктом 2.10 цієї Інструкції.

Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, відповідно до пункту 4.2 Інструкції № 58 роботодавець у цей же день має надіслати працівнику поштове повідомлення про необхідність отримання трудової книжки.

Додатково особі, що поставила питання було роз`яснено, що пересилання трудової книжки поштою з доставкою  на  зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

Крім того, співрозмовнику було повідомлено, що відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема у воєнний час, знаходяться на порталі pratsia.in.ua та він та його знайомий, за можливості, можуть ознайомлюватись з ними у будь який зручний для них час.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу