Що потрібно знати про стажування державного службовця в іншому державному органі?
Стажування є формою професійного навчання державного службовця, яка має на меті набуття практичного досвіду щодо виконання завдань та функцій у професійній діяльності або галузі знань на посадах в органах державної влади України.
Відповідно до нормативних настанов стажування державних службовців обов’язково проводиться з відривом від служби, тобто на іншій посаді державної служби в іншому державному органі, та є строковим – від одного до шести місяців.
На строк стажування за державним службовцем зберігаються його посада та заробітна плата за основним місцем роботи.
Направлення державного службовця на стажування до іншого державного органу здійснюється на підставі наказу керівника державної служби державного органу, в якому працює державний службовець. При цьому необхідна письмова заява самого державного службовця та згода керівника державної служби за місцем його стажування.
За результатами стажування у державному органі державному службовцю, який пройшов стажування, видається довідка за результатами стажування для подання за основним місцем роботи, яка додається до особової справи.
Ураховуючи обставини, що склалися внаслідок воєнного стану в Україні у 2022 році, проходження стажування державного службовця в органах державної влади України обумовлюється організаційними спроможностями державного органу, в якому планувалося стажування, з урахуванням потреб державного службовця у такій формі професійного навчання.
Загальні положення щодо проходження державними службовцями стажування, в тому числі за кордоном, як однієї з форм підвищення рівня професійної компетентності визначено Порядком стажування державних службовців, затвердженим наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03 березня 2016 року № 48, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 березня 2016 року за № 439/28569.
https://nads.gov.ua
Коментарі до матеріалу