Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Податкове зобов’язання та податковий кредит: від А до Я

22.06.2018 7156 0 3

На перший погляд може здатися, що в обліку ПДВ нічого нового та незрозумілого немає, тобто від податкового зобов’язання (далі – ПЗ) відняли податковий кредит, а різницю сплатили до бюджету. Але насправді це не так. Існує багато запитань навіть щодо порядку відображення та визначення бази нарахування ПДВ та віднесення певних сум за операціями до податкового кредиту чи ПЗ. У консультації розглянемо, що таке податковий кредит і ПЗ, якими є база нарахування та об’єкт оподаткування, коли складається податкова накладна та розрахунок коригування (далі – ПН, РК) і як відображаються в бухобліку операції, пов’язані з розрахунками з ПДВ.

ПЗ – це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у т. ч. сума коштів, визначена платником у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (пп. 14.1.156 Податкового кодексу, далі – ПК).

Важливо! Аби правильно вести облік та дотримуватися норм чинного законодавства, кожний бухгалтер повинен чітко розмежовувати три поняття, які є головними складовими ПДВ:

  • об’єкт оподаткування;
  • база нарахування;
  • ставка податку.

Розглянемо кожну із цих складових.

Наявність об’єкта обкладення ПДВ у суб’єкта держсектора є причиною нарахування ПЗ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали