Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Конфлікт інтересів: відповідальність за порушення чинного законодавства

09.11.2018 1459 0 1

Конфлікт інтересів: як уникнути
Урегулювання конфлікту інтересів

У цій статті акцентуємо увагу на відповідальності осіб за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів належить до порушень, пов’язаних із корупцією, за які законом визначено дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Так, ч. 1 ст. 65 Закону від 14.10.14 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон № 1700) передбачено, що за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних із корупцією, особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 Закону № 1700, підлягають притягненню до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у визначеному законом порядку.

Отже, дисциплінарна відповідальність настає в разі:

  • неповідомлення про потенційний конфлікт інтересів (може застосовуватися залежно від конкретних обставин вчинення проступку та ступеня вини особи);
  • неповідомлення про реальний конфлікт інтересів та/або вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, за умови що судом на особу не накладено стягнення у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності (ч. 2 ст. 65 Закону № 1700).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали