Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Заборгованість за аліментами: наслідки

30.08.2018 1950 0 1

Кожен працівник прагне реалізувати свої здібності, а подекуди – досягти амбіційних кар’єрних успіхів. Однак на заваді може стати така серйозна перепона, як несвоєчасність сплати аліментів. Розглянемо, як це впливає на подальшу діяльність працівника.

На жаль, численні норми чинного законодавства щодо призначення та виплати аліментів не є ефективними, і особи, які повинні виплачувати в установленому порядку аліменти, несумлінно ставляться до своїх обов’язків. Для посилення відповідальності осіб за заборгованість зі сплати аліментів дітям Законом від 03.07.18 р. № 2475-VІІІ (далі – Закон № 2475), який набуває чинності з 28.08.18 р., унесено зміни до низки кодексів та законів.

Розглянемо, як же згадана заборгованість впливає на кар’єру працівника?

Якщо йдеться про посадових осіб органів місцевого самоврядування, то на них це матиме безпосередній вплив, адже якщо депутат місцевої ради має аліментні борги, то йому загрожує дострокове припинення повноважень.

Нагадаємо: у ч. 2 ст. 5 Закону від 11.07.02 р. № 93-ІV «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, з яких підстав припиняються повноваження цих посадовців без ухвалення рішення відповідної ради.

Законом № 2475 розширено коло таких підстав. А саме повноваження припиняються також у разі несплати аліментів на утримання дитини, якщо заборгованість перевищує сукупний розмір платежів за 12 місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали