Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Усе, що треба знати про страховий стаж

27.12.2019 1686 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1)

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, що таке страховий стаж, із чого він складається і для чого застосовується.

Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця нею або її роботодавцем сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (далі – МСВ) (ст. 2 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», далі – Закон № 1058).

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), є меншою, ніж МСВ, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати (абзац другий ч. 3 ст. 24 Закону № 1058).

Страховий стаж обчислюється в місяцях територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до Закону № 1058 за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження цієї системи – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Закону № 1058.

Для довідки: поняття «страховий стаж» уведено Законом № 1058 (набув чинності з 1 січня 2004 року). Із цього часу поняття «трудовий стаж» замінюється поняттям «страховий стаж» та є одним з основних факторів, що впливають на розмір майбутньої пенсії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали