Усе, що треба знати про страховий стаж
Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1)
Із цієї консультації ви дізнаєтеся, що таке страховий стаж, із чого він складається і для чого застосовується.
Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця нею або її роботодавцем сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (далі – МСВ) (ст. 2 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», далі – Закон № 1058).
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), є меншою, ніж МСВ, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати (абзац другий ч. 3 ст. 24 Закону № 1058).
Страховий стаж обчислюється в місяцях територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до Закону № 1058 за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження цієї системи – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Закону № 1058.
Для довідки: поняття «страховий стаж» уведено Законом № 1058 (набув чинності з 1 січня 2004 року). Із цього часу поняття «трудовий стаж» замінюється поняттям «страховий стаж» та є одним з основних факторів, що впливають на розмір майбутньої пенсії.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року