Чи можливе повернення до медичної практики після призначення пенсії за вислугу років?
13.10.2016 7113 0 1
Працівниця закладу охорони здоров’я, яка працювала на посаді медсестри, з 2011 року отримує пенсію за вислугу років і одночасно працює в цьому закладі на посаді оператора ПК. У серпні 2016 року вона набула права та оформила пенсію за віком і має бажання перейти на посаду статистика медичного. Курси для підтвердження її кваліфікації медичного працівника проходитимуть у квітні 2017 року. Чи має право адміністрація закладу перевести таку працівницю на посаду статистика медичного і якщо має, то з якого періоду?
У п. «е» ст. 55 Закону від 05.11.91 р. № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон № 1788) передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров’я після досягнення 55 років за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується в порядку, який визначається КМУ. Призначається пенсія за вислугу років за умови, що працівник звільняється з роботи, яка дає право на цю пенсію (ст. 7 Закону № 1788).
Тобто медичний працівник, якому призначено пенсію за вислугу років, не має права працювати на посадах медичних працівників закладів охорони здоров’я, а після призначення пенсії за віком підстава для заборони на роботу в цих посадах зникає.
Інше питання, чи відповідає такий працівник кваліфікаційним вимогам до посади, на яку він бажає перевестися.
Згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров’я «Випуск 78», затвердженим наказом МОЗ від 29.03.02 р. № 117, статистик медичний належить до категорії «фахівці» і має відповідати таким кваліфікаційним вимогам:
- статистик медичний вищої кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «медицина», спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» або «акушерська справа». Спеціалізація за фахом «медична статистика». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії із цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом – понад 10 років;
- статистик медичний I кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «медицина», спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» або «акушерська справа». Спеціалізація за фахом «медична статистика». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії із цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом – понад 7 років;
- статистик медичний II кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «медицина», спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» або «акушерська справа». Спеціалізація за фахом «медична статистика». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії із цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом – понад 5 років;
- статистик медичний: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «медицина», спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» або «акушерська справа». Спеціалізація за фахом «медична статистика». Без вимог до стажу роботи.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року