Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Удосконалено Порядок компенсації з бюджету заробітку мобілізованих працівників

До Постанови № 105, якою визначено порядок виплати підприємствам, установам, організаціям компенсації збереженого середнього заробітку мобілізованих працівників, унесено зміни, які дозволяють майже повною мірою реалізовувати встановлені КЗпП, Указами Президента та законами положення стосовно виплати компенсації заробітку особам, призваним за мобілізацією на військову службу.

Зокрема, розширено коло мобілізованих осіб, яких стосуються норми Постанови № 105 у частині збереження за ними середнього заробітку за їх місцем роботи на час призову, та компенсації установам, організаціям із бюджету цього заробітку.

Нагадаємо, що з 11.06.15 р., із набуттям чинності Закону від 14.05.15 р. № 433-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» (далі – Закон № 433) збереження заробітку гарантується працівникам:

  • призваним на строкову військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної мобілізації;
  • працівникам, прийнятим на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення мобілізації та(або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної мобілізації;
  • призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної мобілізації;
  • мобілізованим в особливий період, які продовжують служити за контрактом, якщо прийнято таке рішення після оголошення демобілізації, не більше ніж на строк укладеного контракту;
  • які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні в медичних закладах, а також потрапили в полон або визнані безвісно відсутніми.

Із вищеперелічених категорій осіб до внесення змін Постанова № 105 не передбачала компенсації з бюджету витрат на збереження згаданого заробітку мобілізованих строковиків, а також контрактників, які продовжують виконувати свій військовий обов’язок за укладеним контрактом. Радіймо, що змінені норми Постанови № 105 уже дозволяють бюджетним установам звертатися в установленому порядку до органів соціального захисту населення за компенсацією заробітку строковикам і контрактникам.

Уточнено посилання на базову норму законодавства, яка є підґрунтям для прийняття Постанови № 105 – відтепер це не лише ч. 3 ст. 119 КЗпП, а й ч. 4 цієї статті.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали