Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Навчальне навантаження у закладах освіти

28.08.2019 1077 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина девята)

Незабаром у закладах освіти провадитиметься тарифікація педпрацівників. Попри те що тарифікацію проводять незмінно з року в рік, цей процес викликає чимало запитань. Про те, як визначити та розподілити навчальне навантаження у закладах освіти між учителями, викладачами та іншим педагогічним персоналом, і йтиметься в цій консультації.

Педнавантаження вчителів, викладачів, вихователів, керівників гуртків та інших педпрацівників закладів освіти є визначальною умовою оплати праці цієї категорії працівників.

Розподіл педнавантаження (навчання, викладання і виховання) проводиться у повній відповідності до кількості педпрацівників, мережі класів, груп і гуртків на підставі навчального плану закладу. При цьому уповноважений власником представник – роботодавець зобов’язаний дотримуватися установленого порядку визначення та розподілу навчального навантаження.

Навантаження педпрацівникам установлюється згідно із Законом від 13.05.99 р. № 651-XIV «Про загальну середню освіту» (далі – Закон № 651) та Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102).

Педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) незалежно від підпорядкування, типу і форми власності – це час, призначений для здійснення навчально-виховного процесу. Воно становить 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що є тарифною ставкою. За інші види педагогічної діяльності встановлюються доплати. Норми навантаження іншого педперсоналу визначено п. 64 Інструкції № 102.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали