Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Статистику не виплачували надбавку за вислугу років: що робити і хто винен?

Cтатистик медичний, що працює у закладі охорони здоров’я, має середню немедичну освіту. Чи має він право на встановлення йому надбавки за вислугу років? Якщо має, то якими мають бути дії керівництва закладу в разі невиплачування цієї надбавки?

Відповідно до Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 29.12.09 р. № 1418 (далі – Порядок № 1418), лікарям, провізорам та фахівцям із базовою та неповною вищою медичною, фармацевтичною освітою державних і комунальних закладів охорони здоров’я встановлюється надбавка за вислугу років у розмірі від 10 до 30 % до посадового окладу залежно від стажу роботи (понад 3 роки – 10 %; понад 10 років – 20 %; понад 20 років – 30 %).

Фахівців із базовою та неповною вищою медичною освітою призначають на посади середнього медичного персоналу відповідно до Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю, затвердженого наказом МОЗ від 25.12.92 р. № 195 (далі – Наказ № 195). Зокрема, згідно з п. 10 розд. III «Посади середнього медичного персоналу» додатка 1 до Наказу № 195 спеціалісти, що здобули освіту в середньому спеціальному закладі, мають право обіймати посади медичних статистиків.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали