Розрахунок відпусткових: коли слід застосовувати коефіцієнт коригування?
До яких складових заробітку за розрахунковий період застосовується коефіцієнт коригування для визначення суми відпусткових? За яких умов здійснюється таке коригування?
Для розрахунку оплати часу відпустки важливим моментом є коригування виплат розрахункового періоду на коефіцієнт підвищення тарифних ставок і посадових окладів.
Правила коригування встановлено в п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), а саме:
- виплати розрахункового періоду підлягають коригуванню в разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівників установи відповідно до актів законодавства;
- якщо підвищення відбулось у розрахунковому періоді – коригуються виплати розрахункового періоду за період до підвищення;
- якщо підвищення відбулось у періоді, протягом якого зберігається середній заробіток (наприклад, під час відпустки працівника), – коригується середня зарплата, нарахована із дня підвищення тарифних ставок (окладів).
Звертаємо увагу, що п. 10 Порядку № 100 не містить жодних обмежень щодо коригування складових заробітку розрахункового періоду. Тому коефіцієнт підвищення застосовується до всіх виплат, зокрема: оплати відпустки, допомоги з тимчасової непрацездатності, премії, доплати до мінімальної зарплати.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року