Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підвищення за диплом із відзнакою: чи переноситься строк його виплати?

Лікар-провізор перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Перед цією відпусткою жінка працювала на зазначеній посаді 2 роки та отримувала підвищення посадового окладу на 5 % за диплом із відзнакою (вищого фармацевтичного закладу). Оскільки таке підвищення виплачується протягом 5 років після закінчення відповідного вишу, виникає запитання: чи включається в цей строк період перебування у відпустці для догляду за дитиною?

Умови оплати праці працівників сфери охорони здоров’я та соціального захисту населення України затверджено спільним наказом Мінпраці та соцполітики та МОЗ від 05.10.05 р. № 308/519 (далі – Умови № 308/519) і розроблені на виконання постанови КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) або залежно від виконання норм виробітку та відрядних розцінок з урахуванням підвищень, а також доплат та надбавок, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до пп. 2.4.3 Умов № 308/519 лікарям усіх спеціальностей та провізорам (крім лікарів-інтернів та провізорів-інтернів), які отримали диплом із відзнакою після закінчення вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів, посадовий оклад, визначений за тарифними розрядами, підвищується протягом 5 років на 5 %.

Перенесення строку виплати зазначеного підвищення на час перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною не передбачено Умовами № 308/519.

Отже, у наведеній ситуації після трирічної відпустки для догляду за дитиною провізор не буде отримувати підвищення за диплом із відзнакою, оскільки строк його виплати (протягом 5 років після закінчення вищого медичного закладу) закінчиться.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

3312 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали