Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Допомога по догляду за хворою дитиною: умови надання

Оксана Співак

18.09.2015 1529 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтеся у яких випадках працівник, у якого захворіла дитина, має право не виходити на роботу та отримати на час догляду за хворою дитиною допомогу з тимчасової непрацездатності.

Умови надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною визначено ст. 22 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105), а підстави для видачі листків непрацездатності та довідок про догляд за дитиною установлено розд. 3 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.01 р. № 455 (далі – Інструкція № 455).

Звертаємо увагу: оплата листка непрацездатності для догляду за дитиною з першого дня хвороби здійснюється за рахунок ФСС. До того ж слід урахувати, що із прийняттям постанови КМУ від 26.06.15 р. № 439 для страхових випадків, які настали з 04.07.15 р., при оплаті листка непрацездатності для догляду за дитиною застосовується 12-місячний розрахунковий період, а оплаті підлягають календарні, а не робочі дні.

Умови надання листка непрацездатності, його тривалість і право на отримання допомоги з тимчасової непрацездатності для догляду за хворою дитиною залежать від того, яке лікування потрібне дитині (амбулаторно-поліклінічне, стаціонарне, санаторно-курортне) та чи працює застрахована особа на момент настання страхового випадку.

Розглянемо кожну із цих ситуацій докладніше.

Для догляду за хворою дитиною листок непрацездатності видається лікуючим лікарем одному із працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, яка фактично здійснює догляд.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали