За якими правовими нормами встановити оклад керівникові КНП ЗОЗ?
Якими правовими нормами слід керуватися, установлюючи посадовий оклад керівникові закладу охорони здоров’я (далі – ЗОЗ), створеного як комунальне некомерційне підприємство (далі – КНП) за організаційно-правовою формою?
Відповідно до Закону від 06.04.17 р. № 2002-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» за організаційно-правовою формою ЗОЗ державної власності можуть утворюватися та функціонувати як казенні підприємства або державні установи, а ЗОЗ комунальної власності – як комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП) або комунальні установи.
Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 67 Господарського кодексу, далі – ГК).
Оплата праці працівників підприємства, зокрема казенного і комунального некомерційного, здійснюються на договірних засадах. Це передбачено ст. 97 КЗпП, ст. 15, 16 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108), Законом від 01.07.93 р. № 3356–ХІІ «Про колективні договори і угоди» (далі – Закон № 3356), а також положеннями Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016–2017 роки (далі – Генеральна угода) та відповідними галузевими угодами.
У сфері оплати праці таких підприємств також може застосовуватися постанова КМУ від 19.05.99 р. № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств» (далі – Постанова № 859).
Проте показники для визначення розміру посадового окладу керівника підприємства, заснованого на державній або комунальній власності, наведені в додатку до Постанови № 859, дещо проблематично застосувати до лікувальних закладів. Наприклад, незрозуміло, яку посаду в медичній установі вважати посадою працівника основної професії, у кратності мінімального посадового окладу (ставки) якого визначатиметься максимально допустимий розмір посадового окладу керівника підприємства.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року