Штатним розписом тубдиспансеру передбачено посаду «сестра медична з дієтичного харчування». Чи має право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів працівниця, яка обіймає таку посаду?
Згідно із Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору.
Відповідно до п. 1 ст. 23 Закону від 05.07.01 р. № 2586-III «Про протидію захворюванню на туберкульоз» на щорічну відпустку тривалістю до 36 календарних днів мають право працівники протитуберкульозних закладів, зазначені в ч. 1 ст. 22 цього Закону, а саме:
У Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78. Охорона здоров’я), затвердженому наказом МОЗ від 29.03.02 р. № 117, посаду «сестра медична з дієтичного харчування» віднесено до категорії «фахівці». Її завданнями та обов’язками є:
Виходячи з викладеного, сестра медична з дієтичного харчування не має права на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів, якщо в її посадовій інструкції не передбачено безпосереднього догляду за хворими, наприклад їх годування.
Чи має право дезінфектор тубдиспансеру на додаткову відпустку тривалістю 4 календарних дні за шкідливі та важкі умови праці?
Списки виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджено постановою КМУ від 17.11.97 р. № 1290 (далі – Постанова № 1290).
У п. 116 розд. XVII «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (додаток 2 до Постанови № 1290) передбачено право на додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів дезінфектора, зайнятого роботами на вогневій, камерній і профілактичній дезінфекції, дезінсекції, дератизації в лікувально-профілактичних установах.
Відповідно до наказу МОЗ від 28.10.02 р. № 385 «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» протитуберкульозні диспансери відносяться до лікувально-профілактичних закладів.
Конкретна тривалість додаткової відпустки встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.
Отже, тривалість додаткової відпустки дезінфектора тубдиспансеру залежить від норм колективного договору цього закладу та часу зайнятості його у шкідливих умовах праці відповідно до атестації робочого місця.
На цю тему: «Як установити тривалість робочого часу працівникам тубдиспансеру?»