Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Відпустка у працівників тубдиспансера у питаннях та відповідях

Яка тривалість відпустки дієтсестри тубдиспансеру?


Штатним розписом тубдиспансеру передбачено посаду «сестра медична з дієтичного харчування». Чи має право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів працівниця, яка обіймає таку посаду?


Згідно із Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору.

Відповідно до п. 1 ст. 23 Закону від 05.07.01 р. № 2586-III «Про протидію захворюванню на туберкульоз» на щорічну відпустку тривалістю до 36 календарних днів мають право працівники протитуберкульозних закладів, зазначені в ч. 1 ст. 22 цього Закону, а саме:

  • які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз;
  • працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять; здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, у яких перебувають такі хворі.

У Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78. Охорона здоро­в’я), затвердженому наказом МОЗ від 29.03.02 р. № 117, посаду «сестра медична з дієтичного харчування» віднесено до категорії «фахівці». Її завданнями та обов’язками є:

  • визначення складу, енергетичної цінності окремих страв та добових раціонів, потреби хворих в основних харчових продуктах;
  • складання меню-розкладки та оформлення технологічних карток страв;
  • здійснення контролю за приготуванням їжі;
  • відбір контрольних проб готових страв;
  • організація харчування тяжкохворих;
  • контроль складу та якості продуктів харчування в «передачах» хворим тощо.

Виходячи з викладеного, сестра медична з дієтичного харчування не має права на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів, якщо в її посадовій інструкції не передбачено безпосереднього догляду за хворими, наприклад їх годування.

Чи має право на додаткову відпустку за шкідливі умови дезінфектор тубдиспансеру?


Чи має право дезінфектор тубдиспансеру на додаткову відпустку тривалістю 4 календарних дні за шкідливі та важкі умови праці?


Списки виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджено постановою КМУ від 17.11.97 р. № 1290 (далі – Постанова № 1290).

У п. 116 розд. XVII «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (додаток 2 до Постанови № 1290) передбачено право на додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів дезінфектора, зайнятого роботами на вогневій, камерній і профілактичній дезінфекції, дезінсекції, дератизації в лікувально-профілактичних установах.

Відповідно до наказу МОЗ від 28.10.02 р. № 385 «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» протитуберкульозні диспансери відносяться до лікувально-профілактичних закладів.

Конкретна тривалість додаткової відпустки встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

Отже, тривалість додаткової відпустки дезінфектора тубдиспансеру залежить від норм колективного договору цього закладу та часу зайнятості його у шкідливих умовах праці відповідно до атестації робочого місця.

На цю тему: «Як установити тривалість робочого часу працівникам тубдиспансеру?»

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Статті за темою
03.05.2025
Відпустка за відпусткою: один чи два розрахунки середньої зарплати?
Працівник бере дві відпустки поспіль. Як розрахувати суму відпусткових у цьому випадку: робити один розрахунок чи два різних? Працівник бере дві відпустки поспіль. Як розрахувати суму відпусткових у цьому випадку: робити один розрахунок чи два різних? До нас звернулося відразу декілька читачів з т...
Популярне
26.05.2025
Довідка про зарплату для обчислення пенсії: практичні нюанси складання
Завдяки цій статті бухгалтер отримає чітке уявлення про те, як та на підставі яких документів правильно складати довідку для призначення пенсії, щоб уникнути помилок. Громадяни, які виходять на пенсію, мають підтвердити свої доходи за період до 01.07.2000 довідкою з роботи. За якими правилами склада...
19.05.2025
Тривалість щорічних відпусток працівників закладів освіти
У статті розглянуто актуальні питання щодо тривалості відпусток працівників освітньої галузі після набуття чинності змінами до деяких урядових рішень. Кожному громадянину, який працює, гарантується відпочинок. Проте для різних галузей бюджетної сфери та навіть категорій працівників однієї установи з...
22.04.2025
Чи можна надавати щорічну відпустку лише у вихідні дні?
Іноді виникають ситуації, коли працівника ніким замінити. Чи може він у такому разі брати щорічну відпустку виключно у вихідні дні? Чи є це законним? Розглянемо ці питання детально Іноді виникають ситуації, коли працівника ніким замінити. Чи може він у такому разі брати щорічну відпустку виключно у ...
Нове
07.07.2025
Підтвердження інвалідності: нові правила, про які треба знати роботодавцям
У червні 2025 року набули чинності чергові нормативні зміни, що стосуються підтвердження інвалідності. У статті ми розглянули, у чому саме полягають ці зміни та які важливі моменти потрібно взяти до уваги роботодавцям таких працівників. Підтвердження працівником свого статусу особи з інвалідністю ма...
04.07.2025
Чи можна виправити помилку в Повідомленні про прийняття на роботу через тривалий час?
Прийняли на роботу працівника за основним місцем роботи, проте в Повідомленні про прийняття на роботу помилково зазначили, що за сумісництвом. Помилку виявили через два місяці. Як бути? Практична ситуація Прийняли на роботу працівника за основним місцем роботи, проте в Повідомленні про прийняття на...
03.06.2025
Штрафонебезпечні помилки з ПДФО та військового збору в Об’єднаному звіті
Після запровадження воєнного стану були певні послаблення в застосуванні штрафних санкцій, зокрема, стосовно подання податкової звітності. Проте нині штрафи застосовуються як за несвоєчасне подання Об’єднаного звіту, так і за порушення щодо нарахування та сплати ПДФО й військового збору.Тож ро...
Кращі матеріали