Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Від інтерна – до лікаря-спеціаліста: оформлення відносин та оплата праці

Проблеми, пов‘язані з документальним оформленням працівників, виникають навіть у професіоналів. Наша консультація допоможе розібратись у ситуації, коли студент проходить у закладі стажування і потім цей заклад стає постійним місцем його роботи. Оскільки стажування та робота є різними за сутністю подіями, кадрові служби мають це враховувати, оформлюючи відповідні відносини. Розглянемо, як діяти роботодавцеві в разі проходження стажування лікарем-інтерном та особливості оплати праці лікарів, які мають диплом із відзнакою.

Щоб розібратись у порушеному питанні, спочатку звернемось до законодавчих актів, що стосуються проходження інтернатури.

В умовах дії Закону від 17.01.02 р. № 2984-ІІІ «Про вищу освіту», згідно з його ст. 53, інтерном уважалася особа, яка мала повну вищу освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста медичного спрямування, навчалася з метою отримання кваліфікації лікаря певної спеціальності відповідно до переліку лікарських посад.

З набуттям чинності з 06.09.14 р. Закону від 01.07.14 р. № 1556-VІІ «Про вищу освіту» (далі – Закон № 1556) визначення цього поняття дещо змінилось. Так, за ст. 61 цього Закону до інтернів належать особи, які мають ступінь магістра медичного спрямування і навчаються з метою отримання кваліфікації лікаря певної спеціальності відповідно до переліку лікарських спеціальностей інтернатури.

На сьогодні після кардинального оновлення згідно із Законом № 1556 норм ст. 47 Закону від 23.05.91 р. № 1060-ХІІ «Про освіту» інтернатура належить до однієї із форм післядипломної освіти. Проводиться інтернатура в університетах, академіях, інститутах і є обов‘язковою формою первинної спеціалізації осіб за лікарськими спеціальностями для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста. Нагадаємо: відповідний ступінь вищої освіти та відповідну кваліфікацію присвоює ВНЗ згідно з рішенням екзаменаційної комісії (ст. 6 Закону № 1556).

До складових післядипломної освіти належить стажування, тобто набуття особою досвіду виконання завдань та обов‘язків певної професійної діяльності або галузі знань.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали