Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Особливості роботи водіїв автотранспортних засобів

30.01.2020 1074 0 1

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 2)

Більшість установ не обходиться без використання автотранспорту, яким керують працівники – водії. Оскільки автомобіль є джерелом підвищеної небезпеки, професія водія є дуже відповідальною. Тому до осіб, які можуть бути допущені до управління автотранспортом, законодавство висуває певні вимоги, а сама робота за цією професією має деякі особливості.

Насамперед зауважимо, що чинний Національний класифікатор «Класифікатор професій ДК 003:2010)», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – ДК 003:2010), не містить такої професії, як просто «водій». У ньому водії зазначаються із прив’язкою до транспортного засобу (даліі – ТЗ), яким вони мають керувати: «водій автотранспортних засобів», «водій автотранспортних засобів (водій таксі)», «водій навантажувача» тощо. Тому, формуючи штатний розпис, видаючи наказ та вносячи відомості про роботу до трудової книжки працівника та звітності, слід звернути на це увагу. Оскільки найчисленнішою категорією водіїв є все-таки водії автотранспортних засобів, у цій статті основну увагу буде приділено саме їм.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону від 30.06.93 р. № 3353-XII «Про дорожній рух» (далі – Закон № 3353) керувати ТЗ, зокрема автомобілями, дозволено лише з певного віку (див. табл. 1).

ТЗ

Категорія

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали