Оплата праці в закладах культури має свої особливості, регламентовані низкою нормативно-правових актів, і залежить від виду закладу та умов роботи. У консультації ми розповімо про оплату праці працівників бібліотек і позашкільних навчальних закладів (далі – ПНЗ).
Основним документом, який визначає умови оплати праці працівників бюджетних установ, закладів і організацій галузі культури, є наказ Мінкультури і туризму від 18.10.05 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (далі – Наказ № 745). Цей документ розроблено відповідно до постанови КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та містить норми, затверджені цією постановою, а також специфічні умови, що діють лише в галузі культури та туризму.
Наказом № 745, зокрема, затверджено:
Важливо: у додатках до Наказу № 745 визначено конкретні умови оплати праці працівників відповідних закладів, які є специфічними саме для галузі культури, наприклад керівних працівників, художнього та артистичного персоналу концертних організацій, музеїв, закладів музейного типу, виставок, панорам, працівників бібліотек, централізованих бібліотечних систем, клубних закладів, центрів культури і дозвілля, центрів дозвілля, парків культури і відпочинку, зоопарків, науково-методичних центрів, організаційно-методичних центрів, будинків народної творчості, закладів позашкільної освіти, шкіл естетичного виховання, музичних шкіл.
Отже, розглянемо, у чому полягає специфіка оплати праці працівників деяких закладів культури.