Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата праці працівників будинків-інтернатів

26.06.2019 492 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина сьома)

Працівники, які здійснюють соціальний захист населення шляхом надання йому побутових та медичних послуг, працюють у створених місцевими держорганами та органами місцевого самоврядування (далі – ОМС) установах та закладах. Розглянемо, як на сьогодні має провадитись оплата праці деяких категорій персоналу та які новації запроваджено останнім часом у цій царині.

На сьогодні в нашій країні є багато осіб, які потребують стороннього догляду. Серед них, зокрема, громадяни похилого віку, особи з інвалідністю (включаючи дітей). Одержати відповідні послуги з догляду певні категорії осіб можуть, зокрема, в таких установах і закладах, як будинки-інтернати та пансіонати.

Зазначимо, що стосовно кожної зі згаданих структур в установленому порядку ухвалено типове положення, що слугує підґрунтям для створення локального документа щодо правил функціонування відповідної установи, закладу.

Так, постановою КМУ від 14.12.16 р. № 957 затверджено Типове положення про психоневрологічний інтернат (далі — Постанова № 957). У цьому стаціонарному закладі тимчасово або постійно проживають (перебувають) особи зі стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров‘я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соцпослуг, комплексу реабілітаційних заходів.

Постановою № 957 передбачається, що рішення про створення таких інтернатів можуть приймати місцеві держоргани та ОМС. Інтернат може надавати безоплатні та платні соцпослуги. Нагадаємо: тарифи на платні соцпослуги регулюються постановою КМУ від 09.04.05 р. № 268, і затверджувати їх має засновник закладу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали