Оплата праці медпрацівників: відповідаємо на запитання
26.09.2016 1386 0 1
ЧИ СКАСОВУЄТЬСЯ ПІДВИЩЕННЯ ОКЛАДУ ПРИ ПЕРЕНЕСЕННІ СТРОКУ АТЕСТАЦІЇ?
Лікарю перенесено строк атестації за рішенням органу охорони здоров’я. Чи зберігатиметься за ним підвищення посадового окладу за наявність кваліфікаційної категорії в період від закінчення 5-річного строку з попередньої атестації до наступної атестації?
Виплата заробітної плати з урахуванням підвищення посадового окладу за наявності кваліфікаційної категорії проводиться працівникам протягом 5 років із дня затвердження наказом органу (закладу) охорони здоров’я рішення атестаційної комісії про її присвоєння (підтвердження). Особам, які бажають пройти атестацію на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії і своєчасно подали необхідні документи в атестаційну комісію (не пізніше як за два місяці до закінчення 5-річного строку з моменту попередньої атестації (переатестації), зазначена виплата проводиться до винесення рішення атестаційної комісії про її підвищення (підтвердження) або скасування (пп. 6 пп. 2.4.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та соцполітики та МОЗ від 05.10.05 р. № 308/519).
Отже, якщо в нашій ситуації лікар вчасно подав до атестаційної комісії необхідні документи, то, оскільки перенесення строку атестації відбулося за рішенням органу охорони здоров’я, до проходження атестації за ним зберігається виплата підвищення за наявність кваліфікаційної категорії протягом одного року.
У разі несвоєчасного подання лікарем документів зазначена виплата скасовується і може бути встановлена нижча кваліфікація (без кваліфікації).
ЧИ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ НАДБАВКА ЗА БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ У РАЗІ ЗМІНИ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ?
У зв’язку з вимушеним переселенням із зони проведення АТО лікар 4 місяці не працював. Чи втрачає він право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи після працевлаштування в районну лікарню за новим місцем проживання через 4 місяці після звільнення?
Відповідно до пп. 4.1.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та соцполітики і МОЗ від 05.10.05 р. № 308/519 (далі – Умови № 308/519), установлення надбавки за тривалість безперервної роботи передбачено, зокрема, лікарям незалежно від найменування посад дільничних лікарень, амбулаторій, у тому числі лінійних на залізничному транспорті та тих, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги або до центральних районних, районних та міських лікарень, що розташовані в сільській місцевості, амбулаторій сімейної медицини.
У пп. 4 пп. 4.1.3 Умов № 308/519 зазначено, що до стажу безперервної роботи, який зберігається лише при зарахуванні на роботу в заклади (підрозділи) і на посади, передбачені в пп. 4.1.1, і дає право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи, включається період не більше трьох місяців із дня звільнення із закладу (підрозділу) у зв’язку з його ліквідацією (реорганізацією), скороченням штатів або зміною постійного місця проживання, не враховуючи періоду одержання допомоги у зв’язку з безробіттям або часу переїзду. Тобто за нормами вищезазначеного пункту Умов № 308/519 час переїзду не враховується при визначенні періоду безперервної роботи.
Отже, якщо в наведеному випадку час переїзду (від реєстрації до реєстрації) становив не менше 1 місяця, то лікар зберігає право на зазначену надбавку.
Коментарі до матеріалу