Призначення на посаду директора школи здійснюватиметься за конкурсом
09.02.2016 10370 0 0
Отже, Порядок, затверджений Постановою № 827 (далі – Порядок № 827), передбачає відбір керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності за результатами конкурсу з подальшим укладенням з ними контракту.
Нагадаємо, що до загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, належать: школи, школи-інтернати, спеціальні та санаторні школи І–ІІІ ступенів; гімназії, колегіуми ІІ–ІІІ ступенів; ліцеї ІІІ ступеня; навчально-реабілітаційні центри тощо (ст. 9 Закону від 13.05.99 р. № 651-ХІV «Про загальну середню освіту», далі – Закон № 651).
Згідно із ст. 87 БК до видатків, що здійснюються з державного бюджету, на загальну середню освіту належать видатки на: загальноосвітні спеціалізовані школи (школи-інтернати), ліцеї (гімназії-інтернати) державної власності за переліком, визначеним Кабміном; загальноосвітні школи соціальної реабілітації.
До цього часу призначення на конкурсній основі передбачалося лише на посади педагогічних працівників гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв-інтернатів), колегіумів (колегіумів-інтернатів), спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням окремих предметів (Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене постановою КМУ від 27.08.10 р. № 778, далі – Положення № 778). Порядок проведення відповідних конкурсів розробляється навчальними закладами та затверджується відповідним органом управління освітою.
Порядком № 827 визначено вимоги до посади керівника закладу освіти стосовно стажу педагогічної роботи, володіння державною мовою, стану здоров‘я. Ці вимоги відповідають нормам ст. 24 Закону № 651 та Положення № 778.
Нагадаємо: відповідність займаній посаді педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, включаючи їх керівників, визначається під час їх атестації (ст. 27 Закону № 651; Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 06.10.10 р. № 930). Тобто в подальшому атестацію мають пройти й керівники згаданих закладів освіти.
Відтепер згідно з п. 4 Порядку № 827 за рішенням МОН чи іншого центрального органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить навчальний заклад та яким здійснюється призначення на посаду керівника закладу, за певними підставами (наприклад, утворення нового закладу, наявність вакансії керівника, розірвання трудового договору з керівником) проводиться конкурсний відбір, про що оголошується в місцевих ЗМІ.
Процедуру відбору здійснює конкурсна комісія, до складу якої, зокрема, входять представники засновника закладу, педагогічного колективу, громадських об‘єднань батьків учнів (вихованців), органу місцевого самоврядування.
Претендент на посаду подає до комісії крім документів щодо підтвердження кваліфікаційних вимог мотиваційний лист, а також перспективний план розвитку закладу.
У свою чергу, обов‘язком конкурсної комісії є вивчення поданих документів та надання претендентові на посаду та МОН чи іншого центрального органу виконавчої влади, що провадить конкурсний відбір, висновку про результати цього відбору.
Може статися так, що претендент не погоджується з висновком комісії, і тоді протягом 5 днів із дати його отримання він має подати свої заперечення.
Остаточно процедура завершується укладенням контракту з обраною особою. Контракт укладається органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади.
Якщо за висновком комісії відбір не відбувся, оголошується повторний конкурс.
Додамо, що органи місцевого самоврядування мають визначитись із процедурою призначення керівників комунальних загальноосвітніх закладів за результатами конкурсного відбору, як це рекомендує Порядок № 827. Адже ст. 26 Закону № 651 також передбачає призначення на керівну посаду та звільнення з неї в комунальних закладах органами управління освітою.
Коментарі до матеріалу